1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 12. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılıyor
12. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılıyor

12. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılıyor

Ödemiş'te patates üretimi ile hayvancılık sektörünün hemen ardından üçüncü sırada yerini alan süs bitkileri ve fidancılık üretimi her geçen gün büyümeye devam ederken Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık sergisi de 20 Ekim'de 12. kez kapılarını açacak.

A+A-

Ödemiş'te 12 yıldır büyüyerek devam eden sergi için Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği, Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 20-23 Ekim tarihleri arasında dört gün boyunca Ödemiş Fuar alanında sürecek olan sergiye Ödemiş ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden toplam 102 üretici katılacak.

"Türkiye genelinde çağrımızı yaptık"

Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisinin Ödemiş'e her konuda katma değer kazandırdığını ve tüm Ödemişlilerin sergiye sahip çıkması gerektiğini söyleyen Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği ve Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Cabbar sergi öncesi değerlendirmelerde bulundu. Cabbar şunları ifade etti: "Sergimizde bu yıl ana temamız üretici ile tüketicinin tam anlamıyla buluşturulmasıdır. Biz birlik ve kooperatif olarak Türkiye genelinde sektörle ilgili olan tüm kurum, kuruluş, özel sektör ve üreticilerimizi sergimize davet ettik. Birliğimizin ve kooperatifimizin buradaki amacı üreticimizin, üreten insanların doğrudan tüketici ile buluşması ürününü tanıtabilmesi ve ticari ilişkilerini daha iyi bir konuma taşıyabilmesidir. Bu yönde yoğun çalışmalarımızda devam etmektedir. Birliğimizin ve kooperatifimizin üyelerine ortaklarına yönelik asli görevinin de bu olduğu inançla çalışmalarımızı yürütüyoruz."

"Sıkıntılarımızı sergi ile aşacağız"

Sektörde son zamanlarda sıkıntılarında olduğunu söyleyen Başkan Hüseyin Cabbar, sıkıntıları sergi ile aşmaya çalışacaklarını söyledi. Cabbar şöyle devam etti: "Son günlerde sektörümüzde sıkıntılarda yaşıyoruz. Sektörümüzde şuan için ürün bolluğu var. Bu bolluğu fırsata çevirerek ürünü piyasa değerinden aşağıda toptan kapatanlar maalesef piyasaya çıkıyor. Bu nedenle piyasada sıkıntılar yaşanıyor. Bu işin bir ziraatçılık mantığı şeklinde yapılması da zaman zaman sıkıntılara yol açıyor."

"Biz üreticiyiz"

Serginin önemli bir kimlik kazandığını ifade eden Hüseyin Cabbar, "Düşünün Ödemiş'te 12 yıldır sürdürülen ve her geçen yıl birçok yerden destek alarak yoluna devam eden bir sergimiz var. Bu sergide Ödemiş'te süs bitkileri üreten üreticimiz ile ilçemiz içinde ve çevresinde fidan üreten, çalı grubu ürünleri üreten üreticimiz bir araya geliyor. Bizler Ödemiş olarak ya da birlik, kooperatif olarak tamamen üreticiyiz. Ancak bu dayanışma niteliğinde olan sergimize katılmayan firmalarımız da var. Bu firmalarımızın katılmadıkları, katkı sunmadıkları halde serginin nimetlerinden faydalandıklarını düşünüyor, önümüzdeki dönemlerde de katılmalarını talep ediyoruz. Sergimiz de bazı stantların çiftli olmasından dolayı toplamda 102 katılımcımız ve 137 standımız olacak" dedi.

"Bu sergi Ödemiş'in markası"

Serginin, Ödemiş'in markası olduğunu söyleyen Cabbar, "20 Ekim'de 12. kez kapılarını açacak olan Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergimiz Ödemiş'in marka sergisidir. Türkiye genelinde sesini duyuran, Türkiye genelinden misafirlerini ağırlayan bir sergidir. Yeni dönemde de Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden dünyanın farklı ülkelerinden temsilcileri ağırlayacaktır. Önümüzdeki günlerde de Ödemiş Fuar alanın üzeri örtüldüğünde sergimiz yeni bir ivme kazanacak, fuarlaşması yolunda daha da ilerleyecektir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT