1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 13 şehit polis dualarla anıldı
13 şehit polis dualarla anıldı

13 şehit polis dualarla anıldı

Iğdır'da geçtiğimiz yıl bombalı terör saldırısı sonucu şehit olan 13 şehit polis memuru dualarla anıldı.

A+A-

Iğdır'da geçtiğimiz yıl bombalı terör saldırısı sonucu şehit olan 13 şehit polis memuru dualarla anıldı.

Aralık ilçesi Hasanhan köyü yakınlarında düzenlenen saldırıda geçen sene bu tarihte şehit düşen polisleri anmak için yapılan törene Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan, Garnizon Komutanı ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Murat Demirkıran, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Tuzluca Kaymakamı İbrahim Civelek, Jandarma Komutanı Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, AK Parti İlçe Başkanı Baycan Çalışkan, vatandaşlar ve polisler katıldı. Iğdır-Aralık karayolu üzerinde polislerin şehit düştüğü alanda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, "2015 yılında bombalı terör saldırısı sonucu göreve giderken şehit edilen 13 polis için anma programı düzenlendik. Hükümetimiz ve bizler içeride ve dışarıda terörün her türlüsü ile sonuna kadar mücadele etme konusunda kararlıyız. Bu tür saldırıla, bizi terörle mücadeledeki kararlılığımızdan alıkoyamaz. Bu bilinsin. Ülkemizin her yerinde duyulan şehit haberlerinden içim yanıyor. Bu insanlık değildir. Bunları yapanlar insanlıktan dersini almamış kişilerdir. Keşke bu olay yaşanmasaydı. Keşke evlere ateş düşmeseydi. Keşke bu 13 polis şehidimiz aramızda olsaydı. Bu yollara sevgi gülleri koysaydık. Ama insanlıktan nasibini almamış bu vatan hainleri, devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliği için gece ve gündüz demeden görev yapan kahraman polislerimize yaptıkları bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir terör saldırısı bizi korkutamaz. Kardeşliğimizi bozmaya teşebbüsün, masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir hakkı sebebi yoktur. İnsanları korkutarak, katlederek terör hiçbir sonuç alamayacaktır. Bizim yapmamız gereken Türk'ü, Kürdü, Laz'ı ve Çerkez'i ile birlikteliğimiz korumak ve kardeşliğimizi pekiştirmektir. Şunu asla ve asla unutmayalım ki vatanımızı bölmeye, birlik ve beraberliğimizi yıkmaya hainlerin gücü yetmez. Bu vesile ile Iğdır halkı adına 13 şehidimiz ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra İl Müftüsü Cüneyt Kulaz şehitler için dua etti.

Protokol üyeleri ve vatandaşlar, daha sonra patlamanın olduğu alana kırmızı gül bıraktı. Emniyet Müdürü Yüksel Babal'ın hazırlattığı şehit polislerin resminin olduğu pankart açılarak şehitlerin ruhlarına dua okundu.

Programın ardından bir açıklamada bulunan İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, "Şehitler vurulduklarında değil, unutuldukları zaman ölürler. Şehitlik mertebesine ulaşan meslektaşlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Allah geride kalanlara sabır versin. Bizler onların geride bıraktıkları kutsal emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız" diye konuştu.

13 şehit polis dualarla anıldı

HABERE YORUM KAT