1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. '15 Temmuz'da millet geleceğini kendisi sağlama almıştır'
'15 Temmuz'da millet geleceğini kendisi sağlama almıştır'

'15 Temmuz'da millet geleceğini kendisi sağlama almıştır'

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "15 Temmuz'da bu millet kendi geleceğini kendisi sağlama almıştır. 1400 yıldan beri bozulmadan gelen son din, haktan dinimizi de bir sapık zihniyetten kurtarmıştır" dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "15 Temmuz'da bu millet kendi geleceğini kendisi sağlama almıştır. 1400 yıldan beri bozulmadan gelen son din, haktan dinimizi de bir sapık zihniyetten kurtarmıştır" dedi.

Kaynak, Elbistan ilçesindeki ziyaretinde, Mardin'de terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Durmuş Polat'ın babası Menderes Polat ile Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Uğur Kartal'ın babası Kazım ve annesi Fadime Kartal'a taziyelerini iletti.

Elbistan Kaymakamlığını da ziyaret ederek Kaymakam Tuncay Akkoyun'dan brifing alan Kaynak, partisinin Elbistan İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Kaynak, burada yaptığı konuşmada, Elbistan ilçesinde içme suyundaki mikrobiyal kirlenmeye işaret ederek, "Elbistan çok vahim bir sağlık sorunu yaşadı. 72 bine yakın insan hastalandı." dedi.

Olayı öğrendiğinde anında Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ'a durumu ilettiklerini ve Akdağ'ın da konuyu bizzat takip ettiğini öğrendiğini aktaran Kaynak, Elbistan'da yaşanan bu meseleyi adım adım takip ettiğini, bu çok bilinmeyen "norovirüs"ün çok hızlı ve insandan insana da yayılan bir virüs olduğunu belirtti.

"Askeri personelle evlendirilmişler"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) devletin önemli kademelerindeki yapılanmasına işaret eden Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Bir adamın çalıştığı yerdeki amirinin dışında başka bir amiri olur mu? Öyle yerlerde teşkilatlanmışlar ki 'boş yere hamallık yapmayalım' demişler." ifadesini kullandı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nı ele geçiren FETÖ militanlarının dinleme, izleme yaparak insanların mahremini kaydettiğini dile getiren Veysi Kaynak, şu değerlendirmeyi yaptı:

"İnsan hangi niyetle özel bir durumunu çeker. Ne işine yarar? Sonradan anlaşılıyor. Bunlar şantaja yarıyor, kumpasa yarıyor. 15 Temmuz'da bu millet kendi geleceğini kendisi sağlama almıştır. Hangi din kendi çıkarı için bir başka garibanın hakkını gasp etme izni verir. KPPS yolsuzluğundan bahsediyorum. Gariban birisi belki ineğini satarak çocuğunu okutacak. Memur olsun, asker olsun, polis olsun isteyecek. Siz çocuğunuzu yetiştirmek için tüm imkanlarınızı seferber edeceksiniz. Sonra birileri sınav sorularını birilerine peşkeş çekecek. Senin çocuğunun hakkını, hukuku gasp edilecek. 2010 yılı KPSS, mahkeme tarafından iptal edildi. İlk tespitlere göre o sınavda soru verilen kadınların yüzde 30'u şuanda bir askeri personelle evlendirilmişler. Hangi hak dini bir başkasının hakkını bir başkasına vermeye izin verir." 

HABERE YORUM KAT