1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2 terörist ölü ele geçirildi, 2 terör örgütü mensubu teslim oldu
2 terörist ölü ele geçirildi, 2 terör örgütü mensubu teslim oldu

2 terörist ölü ele geçirildi, 2 terör örgütü mensubu teslim oldu

Terörle mücadele operasyonları kapsamında dün Van'da iki teröristin ölü ele geçirildiği, Diyarbakır ve Hakkari'de 2 terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

A+A-

Terörle mücadele operasyonları kapsamında dün Van'da iki teröristin ölü ele geçirildiği, Diyarbakır ve Hakkari'de 2 terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde devam eden operasyonda bir terörist teslim oldu, bölücü terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık eden 13 iş birlikçi gözaltına alındı.

Operasyonda bir roketatar ve 5 roketatar mühimmatı, bir av tüfeği, 170 kalaşnikof fişeği, bir el bombası, 200 gram C-3 patlayıcı, bir telsiz, 3 bin 850 kilogram amonyum nitrat, örgüte ait 300 yayın, patlayıcı yapımında kullanılan 30 tüp, 350 metre kablo, 135 pil, 3 ton gıda malzemesi, çok miktarda muhtelif kıyafet ile temizlik ve mutfak malzemesi ele geçirildi.

Bölücü terör örgütüne ait 2 bin 890 kilogram esrar ile 11 milyon 211 bin 542 kök Hint keneviri imha edildi.

Tuzaklamaya çalıştığı patlayıcı infilak edince öldü

Van'ın Gürpınar ilçesinde teröristlerce bomba yüklü araçla Güzelsu Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırıda 3 asker yaralandı. Patlamanın ardından bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu bölgede bulunan bir vatandaş hayatını kaybetti, 2 vatandaş yaralandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir terörist, tuzaklamaya çalıştığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu öldü, bölgede tuzaklanan el yapımı patlayıcı imha edildi.

Terör örgütü DAEŞ mensubu yakalandı

Van'ın Çatak ilçesinde jandarma karakoluna silahlı saldırı düzenleyen 2 terörist, bir biksi makineli tüfek ve 37 fişek, bir dragunov keskin nişancı tüfeği, 18 fişek ve 4 el bombasıyla ölü ele geçirildi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinde güvenlik güçlerinin yol araması esnasında bulunan el yapımı patlayıcı imha edildi.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde icra edilen arazi aramasında bulunan sırt çantasında 15 kilogram TNT ele geçirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütünden kaçan terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Öte yandan, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde 27 Haziran'da Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan terör örgütü DAEŞ mensubu yabancı uyruklu terörist yakalandı.

HABERE YORUM KAT