1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "23 yıllık evliyiz ilk defa eşim beni tehdit ediyor"
"23 yıllık evliyiz ilk defa eşim beni tehdit ediyor"

"23 yıllık evliyiz ilk defa eşim beni tehdit ediyor"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde yaptığı açıklamada, AB ile imzalanan 3 anlaşma birlikte uygulanması gerektiğini söyledi.

A+A-

İspanyol bir palamenterin, "İdam cezası geri gelecek mi?" sorusu üzerine Çavuşoğlu, "Böylesine bir travmayı atlatmak kolay değil. Kendi askeriniz, kendi halkınıza silah doğrultuyor. Bu durumda, halkın bir takım talepleri oldu. Demokrasilerde halkın taleplerine yüzde yüz kulak tıkamak yanlış, ancak halkın duygularını doğru yönetmemiz lazım. Ben şahsen söylüyorum; idam cezasına karşıyım. Aklı selim bir şekilde bu konuyu milletvekillerimiz değerlendirirler. Elbette OHAL döneminde biz tıpkı Fransa'nın yaptığı gibi, bir delegasyon, bazı kısıtlamalar oldu. OHAL bizim tercihimiz değildi, fakat öyle bir kompleks durum ki, 3 ay bile yeterli olmadı. Şu an bile tehdidin tamamen ortadan kalktığına inanmıyor halkımız. Düşünün, 40 yıldır devletin içine sızan bir çete. Fransa'da iki terör saldırısı oldu, OHAL'i bir yıl uzattı.
23 yıllık evliyiz ilk defa eşim beni tehdit ediyor

Şahsen idam cezasına karşı olduğunu söyleyen Bakan, darbe girişimi sonrasında eşiyle yaşadığı bir diyaloğu da anlattı:

"Burada görev yaparken idam cezasının doğru olmadığını Belarus dahil anlatmaya çalıştık. Bu kolay bir süreç değil, bu süreci yönetmeye çalışıyoruz. Ben eşimi idam cezasının kötü olduğuna dahil ikna ettim. Eşim darbe girişiminin ertesi günü beni tehdit etti. Dedi ki idam cezası konusunda senin konumunu biliyorum. Ama bu sefer karşı çıkarsan senle ilişkilerimi gözden geçiririm. Ben hiçbir şey söylemedim. O anda tepki versem onun da tepkisi farklı olacak. 23 yıllık evliyiz ilk defa eşim beni tehdit ediyor. Benim eşim de o travmayı yaşadı."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum