1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü coşkuyla kutlanıyor.

A+A-

İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günükutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törenle başladı.

Cumhuriyet Anıtı'na sırasıyla Valilik, İstanbul Garnizonu olarak 1. Ordu Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenkleri bırakıldı. 

Törende daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ankara

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Çanakkale

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Çanakkale'de tören yapıldı. İlk tören Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlendi. Buradaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Kırıkkale

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Ardahan

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Ardahan'da tören düzenlendi. Törende, valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. 

Osmaniye 

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Hükümet Konağı bahçesinde törenle kutlandı.

HABERE YORUM KAT