1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 31 suçtan aranan terörist yakalandı
31 suçtan aranan terörist yakalandı

31 suçtan aranan terörist yakalandı

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, Hazro'da ele geçirilen el yapımı patlayıcı imalathanesi olayının şüphelilerinden ve 31 ayrı suçtan arama kaydı bulunan bir terörist yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Lice ve Hazro'nun kırsal ve ormanlık alanlarında, terör örgütü PKK'nın finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek ve imal edilen uyuşturucu ile uyuşturucu imalatında kullandıkları araç ve gereçleri ele geçirmek amacıyla, 22 Eylül'de başlayan "Bayrak-21 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Eser" operasyonunun devam ettiği bildirildi.

Operasyonda, Lice ilçesi Dolunay Mahallesi'nde yapılan aramalarda, uyuşturucu madde imal ve ticareti, kasten öldürme, tasarlayarak adam öldürme, resmi belgede sahtecilik, silahlı terör örgütüne üye olmak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma, hüviyet cüzdanı pasaport gibi belgelerle sahtecilik, silahla tehdit olmak üzere toplam 31 farklı suçtan aranan ve 18 Aralık 2014 tarihinde Hazro İlçesi Çitlibahçe Mahallesi'nde düzenlenen operasyonda ele geçirilen el yapımı patlayıcı imalathanesi olayının şüphelilerinden İrfan Uğurlayan adlı PKK'lı teröristin, E.M.S. adlı şahsın evinden kaçmaya çalışırken yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, E.M.S'nin evinde yapılan aramada, 1 M-16 piyade tüfeği, 5 M-16 piyade tüfeği şarjörü, 1 Zigzauer marka tabanca, 1 Zigzauer tabanca şarjörü, 2 el bombası, 2 ruhsatsız av tüfeği, 1 hücum yeleği ele geçirildiği kaydedildi.

Öte yandan, aynı köyde ikamet eden Ç.S'nin evinde yapılan aramada, 1 ruhsatsız av tüfeği ve sözde örgüt flamasının ele geçirildiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT