1. HABERLER

  2. SPOR

  3. '4.5 milyon Euro'ya inanmıyorum!'
'4.5 milyon Euro'ya inanmıyorum!'

'4.5 milyon Euro'ya inanmıyorum!'

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Serdar Aziz için verdiği 4.5 milyon Euro'luk bonservis bedeline inanmadığını söyledi.

A+A-

Mehmet Demirkol UEFA'nın mali yaptırımlarını haftalardır konuştuklarını söylerken, "Hep şu söylendi. Mantığı da doğru. Eğer dışarıya açılırsak; duvarları, sınırları kaldırırsak fiyatlar düşer. Bunun karşılığında şöyle bir soru daha vardı. Selçuk neden 3.2 milyon Euro alıyor. Dünyanın neresinde bu parayı alır ki? Benim de sorduğum soru 'Melo neden 4 milyon Euro alıyor? Dünyanın neresinde bu parayı alır.' Bunun yerli yabancıyla alakası yok. Bizim müsrifliğimizle alakalı bir şey bu. Neyse ki UEFA el koydu. UEFA'nınGalatasaray'la, Beşiktaş'la Fenerbahçe'yle, Trabzon'la yaptığı anlaşmalar var. Bunlar ceza değil. Bizim adımıza bu işi becermek için verdikleri bir yöntem, metot. Siz bu kulüpleri batırıyorsunuz, beceremiyorsunuz, bakın kardeşim siz bunları uygularsanız, ekonomik olarak ayakta kalırsınız. Böylece ben de sizi Avrupa maçlarına alırım' dedi." ifadelerini kullandı.

Bunun adının ceza olmadığını savunan Demirkol, "Onun için CAS'a başvurmayın' dedim. Bu ceza değil. Seni kurtarmak için metot veriyor. Ama biz buna rağmen Serdar Aziz'e 4.5 milyon Euro veriyoruz. Ben hala inanmıyorum. Orada bir yanlışlık var. Çünkü hiçbir mantığı yok. Böyle yaptığınız zaman bu oyuncuların makul, mantıklı, yurtdışındaki meslektaşlarıyla uyumlu onlarla bir onlar gibi çalışmalarına gerek kalmıyor" açıklamalarını yaptı.

HABERE YORUM KAT