1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 45 milyon liralık Düden Katlı Kavşağı çalışmaları devam ediyor
45 milyon liralık Düden Katlı Kavşağı çalışmaları devam ediyor

45 milyon liralık Düden Katlı Kavşağı çalışmaları devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Düden Katlı Kavşağı çalışmalarının Yeşilırmak Caddesi'nde hızla devam ettiğini bildirdi.

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Düden Katlı Kavşağı çalışmalarının Yeşilırmak Caddesi'nde hızla devam ettiğini bildirdi. 45 milyon lira yatırım bedelli proje ile Gazi Bulvarı üzerinde Kızılırmak, Yeşilırmak geçişi Kepez Belediyesi önündeki geçiş, yer altından olacak.

Düden Kavşağı Projesi çerçevesinde Yeşilırmak- Kızılırmak caddelerinin alttan geçişi sağlayacak katlı kavşak projesinin çalışmaları aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'nca yürütülen projenin ilk etap çalışmaları kapsamında Yeşilırmak Caddesi Kepez Belediyesi önünde atık su deplase çalışması ile tünel kazıları yapılıyor. Tünel geçişli katlı kavşak çalışmalarına ilk kazmanın vurulduğu nokta olan Yeşilırmak Caddesi'nin kuzeyinde ise tünel betonarme çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Aynı bölgede atık su deplase çalışmaları da tamamlandı.

45 milyon liralık yatırım

Çalışmalar kapsamında Yeşilırmak Caddesi'nin Gazi Bulvarı ile Necip Fazıl Kısakürek Caddesi arasında kalan kısmı, Sakarya Bulvarı'nın Karayusuf Caddesi ile Yeşilırmak Caddesi arasında kalan kısmı ve Necip Fazıl Kısakürek Caddesi'nin Yeşilırmak Caddesi bağlantısı trafiğe kapatıldı. Antalya ulaşımında büyük rahatlama sağlayacak 45 milyon lira yatırım bedelli proje ile Gazi Bulvarı üzerinde Kızılırmak, Yeşilırmak geçişi yani Kepez Belediyesi önündeki geçiş, yer altından olacak.

Mevlana Kavşağı'ndan gelip Varsak'a doğru giden araçlar Gazi Bulvarı'na gelmeden batarak, Kepez Belediyesi'nin önü de dahil, Sakarya Bulvarı'na kadar bin 600 metre uzunluğundaki yeraltı tünelinden geçecek. İster Sakarya Bulvarı'na doğru ister Varsak istikametine doğru yeraltından çıkış yapılacak. Proje ile Düden Kavşağı üç katlı hale gelecek.

45 milyon liralık Düden Katlı Kavşağı çalışmaları devam ediyor

45 milyon liralık Düden Katlı Kavşağı çalışmaları devam ediyor

HABERE YORUM KAT