1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 58 yıl sonra gözüne kavuştu
58 yıl sonra gözüne kavuştu

58 yıl sonra gözüne kavuştu

Konya’da 69 yaşındaki Mehmet Koyuncu, 58 yıl sonra yeniden görmeye başladı.

A+A-

Mehmet Koyuncu, 11 yaşında geçirdiği travma sonrası tek gözü ile görmeye başladı. 69 yaşına kadar tek gözü ile yaşayarak hayatını sürdüren Mustafa Koyuncu’nun diğer gözünde de görme bozukluğu oluştu. Bu nedenle hastaneye başvuran hastanın, iki gözü de açılarak sağlığına kavuşturuldu. 58 yıl sonra çift gözle görebilmenin mutluluğunu yaşayan Koyuncu, çocuk yaşta geçirdiği travma sonra gözüne kavuşabilmek için tedavi aradıklarını ama buladıklarını kaydetti.

“KONYA’YI DAHA GÜZEL GÖRÜYORUM”

Uzun yıllar sonra tekrar iki gözüyle görmenin mutluluğunu yaşayan Mehmet Koyuncu, "58 yıldır tek gözümle görüyorum.11 yaşımdan beri gittiğimiz doktorlar ümidimi kesmemi ve tek gözle yaşamıma devam edebileceğimi söylemişti. Meğer 58 yıl boşuna beklemişim; operasyon 1 saat bile sürmedi. Görme bozukluğu yaşayan tüm hastaların vakit kaybetmeden tedavi olmalarını öneririm. Kış güneşini artık daha güzel görüyorum.Çift gözle görebilmenin mutluğunu anlatamam. Ayrıca baş ağrım da geçti. Şimdi Konya’yı daha güzel görüyorum. Konyagöz çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

GÖZÜNE ÇARE BULUNAMAMIŞ!

Ameliyatı gerçekleştiren Konyagöz Hastanesi göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Murat Ünlüzeybek ise, "Hastanın muayenesinde sol gözünün görme yetisini yaklaşık 58 yıl önce geçirdiği travma sonrası kaybettiğini öğrendik. Hastamız gerek Konya gerekse Konya dışında da daha önce birkaç kez farklı hastanelerce göz muayenesi olmuş sol gözüne yapılacak bir şey olmadığı söylenmiş. Hastanemizde başarıyla gerçekleşen ameliyat sonunda hastamız artık görmeye başladı. Hastamızın mutluluğunu biz de yaşıyoruz." diye konuştu. 

11-2-2-004.jpg11-2-1-003.jpg

Salih KÖPRÜLÜ / YENİ HABER

HABERE YORUM KAT