1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 60 FETÖ'cü asker Kandil'e nasıl kaçtı?
60 FETÖ'cü asker Kandil'e nasıl kaçtı?

60 FETÖ'cü asker Kandil'e nasıl kaçtı?

Gazeteci Yazar Hilal Kaplan 60 FETÖ'cü askerin PKK ile ilişkilerini bugünkü yazısına taşıdı.

A+A-

Kaplan, yazısından FETÖ'cü askerlerin PKK ile işbirliği içerisinde olduklarını, ve Kandil'e nasıl kaçtıklarını bir bir anlattı. 

Sabah gazetesi yazarı Kaplan'ın yazısından bir bölüm şöyle:

Son bir haftada olan üç gelişmeye bakalım... NATO Müttefik Dönüşüm Komutanlığı'nda görevli olan Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu hakkında, 12 Temmuz'da İzmir'deki askeri casusluk davasından gözaltı kararı verilmişti. Türkiye'ye dönmeyen Uğurlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ise TSK'dan ihraç edildi. Bunun üzerine, Norfolk NATO Üssü'ne giderek, Amerikan makamlarından sığınma istedi. Uğurlu hâlen ailesiyle birlikte ABD'de ve oradaki makamların merhametine kalmış durumda. Zaten ajanlaştırılan bu kişilerin, sığınma acziyeti karşısında ne alçaklıklara imza atacağını Allah bilir.

Üst düzey bir istihbarat yetkilisi de, Cumhurbaşkanı'na, Marmaris'te kaldığı otelde suikast düzenleme girişiminde bulunanların başındaki Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in yaptığı hainliklerden birisini şöyle anlatıyordu:
"Geriye dönük baktığımda olup bitenleri ancak şimdi anlamlandırabiliyorum. İstihbarat kurumlarımız PKK'nın üst yönetim kadrosundaki hainleri son 2 yıldır çok yakından takip ediyor. Bunların toplandıkları anda imhası için bir harekât planlıyoruz, fakat her seferindebombalamadan yarım saat ya da bir saat önce bölgeden uzaklaşarak kurtuluyorlar. Defalarca kurtuldular. Bu bir tesadüf olamazdı. Sonra karar verdik. Bu bilgiyi sadeceGenelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bilsin, pilot da yoldayken öğrensin. Hedefleri bu şekilde etkisiz hale getirme kararı aldık. Fakat yine başarılı olamadık. Yine bir şekilde haber aldılar ve bombalardan 10 -15 dakika ile kurtuldular. Şimdi anlıyoruz ki bu uçaklara istihbaratın verdiği hedefi işaretleyen, o noktayı pilotlara bildiren general maalesef FETÖ'cü çıktı. O general kim biliyor musunuz? O general Marmaris'e SayınCumhurbaşkanımıza suikast planlayan ekibin başındaki Tuğgeneral Gökhan ŞahinSönmezateş... Meğer FETÖ'cüler PKK'nın üst kadrosuyla iş birliği içerisindeymiş." 

Şimdi bu haberi, perspektife oturtmaya yarayacak bir başka habere bakalım. Üç Tuğgeneral'in aralarında yer aldığı 60 FETÖ'cü asker, darbenin başarısızlığı netleşince, Sikorsky helikopterler ile Silopi'ye gitti. Silopi'de onlara, Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahı'nı ele geçirmek istediği sırada kahraman Astsubay Ömer Halisdemir tarafından alnından vurulan Özel Kuvvetler Birinci Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi'ye bağlı Silopi'deki Özel Kuvvetler Harekat Üssü'ndeki (ÖKHÜ) FETÖ'cü unsurlar yardım etti. ÖKHÜ'de görevli FETÖ'cü ekip çeşitli birliklerden kaçarak Silopi'ye gelen 60 hainin, Habur Sınır Kapısı'ndan Kuzey Irak'a geçmesine aracılık etti. MİT ve Genelkurmay'ın tespitlerine göre, üç tuğgeneral ile çeşitli rütbelerdeki darbeci askerler Zaho'da PKK'lı teröristlerce karşılanıp Kandil'deki ana kampa götürüldü.

Gözünüzün önüne getirin. Askerî üniformalı hainler, PKK'lı teröristlere sığınıyorlar. Omuz omuza yürüyerek, PKK'lıların karargâhlarına geliyorlar. PKK'lılar da FETÖ'cülere, onlarımerkezlerine getirecek kadar çok güveniyorlar. Açık bir ittifak söz konusu olduğu bundan daha net ortaya konamazdı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT