1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 71 yaşında hayata yeniden tutundu
71 yaşında hayata yeniden tutundu

71 yaşında hayata yeniden tutundu

Antalya'da böbrek ve kalp hastalığı tedavisi gören Mustafa Ak, oğlunun verdiği böbrekle hayatının ikinci baharında 71 yaşında sağlığına kavuştu.

A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçesinde böbrek hastası Mustafa Ak, oğlunun verdiği organla 71 yaşında hayata yeniden tutundu.

Manavgat'ta ikamet eden beş çocuk babası Ak, fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan Ak, Manavgat Devlet Hastanesinden Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Organ Nakli Merkezi'nde böbreklerinin iflas ettiği belirlenen Ak'a, üç çocuk babası 41 yaşındaki oğlu Hakan Ak'tan merkezin Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı başkanlığındaki ekip tarafından yapılan nakil başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Hayatının ikinci baharında yeniden sağlığına kavuşan Ak, "Bir süre diyet yaptım, Manavgat'ta bir köyde yaşıyoruz. Doktorlar, 'Ya diyalize gireceksin ya da nakil olacaksın' dedi. Çocuklar da 'Baba diyalize girmene izin vermeyiz' dediler. Ortanca oğlum, bana böbreğini verdi. Kalbime de stent takıldı." diye konuştu.

Ak, oğlunun böbreğini vermesinin en anlamlı Babalar Günü hediyesi olduğunu vurgulayarak, nakil bekleyen tüm hastaların şifa bulmasını temenni etti.

HABERE YORUM KAT