1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 7’inci Diyarbakır Kitap Fuarı 9 gün boyunca kitapseverlerle buluşacak
7’inci Diyarbakır Kitap Fuarı 9 gün boyunca kitapseverlerle buluşacak

7’inci Diyarbakır Kitap Fuarı 9 gün boyunca kitapseverlerle buluşacak

Bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı'nın süresi 9 güne çıktı.

A+A-

Bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı'nın süresi 9 güne çıktı. 28 Eylül 2019 tarihinde kapılarını açacak ve fuar 6 Ekim 2019 tarihine kadar devem edecek.

Fuar hakkında bilgi veren Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, oda ve Ticaret Borsası'nın desteği ile kitap fuarı düzenleneceğini söyledi. Kaya, fuarın geçmiş yıllarda 6 gün düzenlendiğini, fuarın büyük ilgi görmesi, bölge düzeyinde ziyaretçileri ağırlaması nedeniyle bu yıl 9 güne çıkardıklarını belirtti. Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan fuara 145 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılım sağladığını kaydeden Kaya, 9 gün boyunca söyleşi, imza günleri, panel, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 75 kültürel etkinliğin düzenleneceğini ifade etti. Kaya, "Kitap fuarı Diyarbakır için önemli bir fuar ve yayınevlerinin ilgi gösterdiği, desteklediği bir fuar. Salt Diyarbakır değil, bölge düzeyinde de ilgi görüyor ve ziyaretçi alıyor. Düzenlenen etkinlikler ile de dolu dolu bir fuar geçiyor" dedi.

Kaya, bu yıl Kitap Fuarı'nda özellikle çocuk etkinliklerine ağırlık verildiğini, ailelerin çocukları ile beraber ziyaret edebilecekleri ve etkinliklere katılabilecekleri bir fuar düzenleneceğini aktardı.

Kitap Fuarı'nın 2019 yılında düzenlenecek olan 3. fuar olduğunu sözlerine ekleyen Kaya, kasım ayında Gurme Fuarı düzenleneceğini, 2020 yılında Diyarbakır Turizm Fuarı'nı düzenleyeceklerini sözlerine ekledi. Kaya, her yıl mevcut fuarların geliştirilmesi ve yeni ihtisas fuarlarının düzenlenmesi için çalışma yaptıklarını belirterek, tüm Diyarbakır halkını, okulları Kitap Fuarı'na davet etti.

İHA

HABERE YORUM KAT