1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 89 Konya İHL mezunları iftarda buluştu
89 Konya İHL mezunları iftarda buluştu

89 Konya İHL mezunları iftarda buluştu

Konya İmam Hatip Lisesi 1989 dönemi mezunlari 10. Geleneksel iftar programında biraraya geldi.

A+A-

Konya İmam Hatip Lisesi 1989 dönemi mezunları iftar yemeği tertip komitesi, İmam Hatip dönem mezunlarına iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine 160'a yakın mezun ve emekli öğretmen Mustafa Kayhan yer aldı.

Yemekte konuşan Mustafa Kayhan, "Türkiye’de bir milyonun üzerinde İmam Hatip öğrencisi bulunuyor. Bu rakamlar daha önceki yıllarda hiç ulaşılamayacak gibi görünüyordu. Bundan sonraki yıllarda İmam Hatip Okullarını önemini daha iyi kavrayarak buradaki öğrenci sayılarımızı artıracağız. Dostlarınızın ve dostluklarinizin kıymetini bilin” dedi.

Geleneksel iftar etkinliklerinin her yıl sayıca daha da büyüyerek devam edeceğini söyleyen Tertip Komitesi Başkanı İsmail Bahçeci "Bu güzel günde hep birlikte olmaktan çok mutluyuz. İmam Hatipliler,  birbirini daha iyi tanıması için etkinliklerin olması gerekiyor. Bundan sonraki günlerde de dönem arkadaslarımız olarak daha çok  buluşma günleri ayarlayacağız” dedi.  İmam Hatiplerin ülke için çok önemli olduğunu vurgulayan Bahçeci , "İmam hatip okullarının önünde artık hiçbir engel bulunmuyor. Geçmiş yıllardaki sıkıntılar artık bitti. Bundan sonra İmam Hatip okullarının eğitim kalitesi tartışılmalı ve bu alanlarda birbirleriyle yarışılmalıdır” dedi.

Bahçeci, 1989 dönemi mezunları için bayramlaşma programının bayramın üçüncü günü ikindi namazının ardından Merkez İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

HABERE YORUM KAT