1. HABERLER

  2. SPOR

  3. A Milli Basketbol Takımı'nda Ataman dönemi bitti
A Milli Basketbol Takımı'nda Ataman dönemi bitti

A Milli Basketbol Takımı'nda Ataman dönemi bitti

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda başantrenör Ergin Ataman'ın görev süresi sona erdi.

A+A-

Aynı zamanda Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nı da çalıştıranErgin Ataman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takımdaki görev süresinin dolduğunu söyledi.

Galatasaray Odeabank ya da A Milli Takım arasında tercih yapması gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Ataman, "Burada herhangi bir tercih söz konusu değil. Milli takımda 3 yıllık sözleşmem sona erdi. Galatasaray Odeabank ile 2017 yılının haziran ayına kadar sözleşmem var. A Milli Takım'ın 2017 Avrupa Şampiyonası öncesine kadar herhangi bir faaliyeti olmadığı için tercih yapmamı gerektirecek bir şey söz konusu değil. Milli takımda büyük bir onurla görev yaptım, gelecekte de görev verildiği takdirde onurla çalışırım." diye konuştu.

Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Ortada kırgınlık gerektirecek herhangi bir şey yok. Milli takımdaki sözleşmem bitti. Takımın 2017'nin yaz aylarına kadar faaliyeti yok. Milli takımda herhangi bir faaliyet yokken, sözleşmemin devam etmesinin zaten bir anlamı yoktu. Türkiye Basketbol Federasyonu, antrenör konusunda zamanı geldiğinde tercihini yapacaktır. Ben görüşlerimi başkanla paylaştım. Başkanla sürekli bir istişare içindeyiz. Dolayısıyla herhangi bir kırgınlık söz konusu değil. Galatasaray Odeabank ile sözleşmem sezon sonunda tamamlanıyor. Galatasaray Odeabank ile sözleşmem bittikten sonra farklı bir tasarrufta bulunma hakkım doğar."

HABERE YORUM KAT