1. HABERLER

  2. MEDYA MAGAZİN

  3. AA'dan 'Özel Kuvvetler'e taziye ziyareti
AA'dan 'Özel Kuvvetler'e taziye ziyareti

AA'dan 'Özel Kuvvetler'e taziye ziyareti

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'yı ziyaret ederek, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir için taziye dileklerini iletti.

A+A-

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, beraberinde AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu ile 15 Temmuz gecesi darbe yanlısı askerler tarafından ele geçirilmeye çalışılan Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığına ziyarette bulundu. Kazancı ve Mutanoğlu, Komutanlığın Gölbaşı'ndaki yerleşkesinde Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ile bir araya geldi. 

Şenol Kazancı, yaşananlara ilişkin AA ailesinin taziye dileklerini iletti. Darbe girişimine karşı bütün halkın kahramanlık öyküsü yazdığına işaret eden Kazancı, bir utanç girişiminin millet tarafından bertaraf edildiğini belirtti.

Ziyarette, Korgeneral Zekai Aksakallı, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in görevdeyken kullandığı oda ile son görüşmeyi yaptıkları telefonu gösterdi.

Kazancı, Korgeneral Aksakallı'ya, Halisdemir'in fotoğrafını hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aksakallı, Halisdemir'in fotoğrafının makam odasına asılması talimatı verdi.

Şehidin kanının aktığı yer camla muhafaza altında

Görüşmenin ardından Korgeneral Aksakallı, Kazancı ve Mutanoğlu'nu, Halisdemir'in şehit düştüğü yere götürdü.

Korgeneral Aksakallı, Halisdemir'in kanının, şehit edildiği yerden sildirilmediğini, buranın camla muhafaza altına alınıp ölümsüzleştirildiğini belirtti. Kazancı, Mutanoğlu ve Korgeneral Aksakallı, şehit Halisdemir için burada dua etti.

HABERE YORUM KAT