1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD'de polis şiddeti protestoslarında 5 kişi yaralandı
ABD'de polis şiddeti protestoslarında 5 kişi yaralandı

ABD'de polis şiddeti protestoslarında 5 kişi yaralandı

ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee kentinde siyahi Smith’in polis tarafından öldürülmesi üzerine başlayan olaylarda, 4'ü polis 5 kişinin yaralandığı, 14 kişinin de gözaltına alındığı kaydedildi.

A+A-

ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee Belediye Başkanı Tom Barrett, düzenlediği basın toplantısında, siyahi Sylville Smith’in polis tarafından öldürülmesinin ardından göstericilerin, dün gece de polise saldırdığını, güvenlik güçlerine taş ve beton parçalarının atıldığını söyledi.

"Gençler için sokağa çıkma yasağı uygulanacak"

Olaylarda silahla yaralanan bir gencin hastaneye kaldırıldığını, 14 kişinin de gözaltını alındığını anlatan Barrett, bu gece gençler için sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtti.

3 polis aracı ile bir dükkan tahrip edildi

Milwaukee County Şerifi David A. Clarke da gösterilerde dün gece 4 polisin atılan maddeler nedeniyle yaralandığını, 3 ekip arabası ile bir dükkanın tahrip edildiğini bildirdi.

Milwaukee’de, cumartesi akşamı 23 yaşındaki Sylville Smith’in öldürülmesi üzerine geniş çaplı protestolar meydana gelmişti. Amerika gündemine oturan olaylar sırasında biri akaryakıt istasyonu olmak üzere toplam 6 iş yeri öfkeli kalabalık tarafından ateşe verilmiş, çıkan yangına müdahale etmek isteyen polis ve itfaiye ekiplerinin üzerine ateş açılmış, bazı gazeteciler de saldırıya uğramıştı.

Polis, olay sırasında Sylville Smith'in elinde silah olduğunu, Smith'i öldüren polis memurunun da siyahi olduğunu duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT