1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ABD’den umre için Suudi Arabistan gittiler
ABD’den umre için Suudi Arabistan gittiler

ABD’den umre için Suudi Arabistan gittiler

Amerika Diyanet Merkezi'nin düzenlediği hac ve umre organizasyonları kapsamında ABD genelinden 42 kişi Umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan...

A+A-

Amerika Diyanet Merkezi'nin düzenlediği hac ve umre organizasyonları kapsamında ABD genelinden 42 kişi Umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan gitti.

Amerika Diyanet Merkezi Ramazan ayının son 10 gününde bayramı da kapsayacak şekilde umre programı düzenledi. 7 gün Mekke, 3 gün Medine'de toplamda 10 gün sürecek olan umre programına Amerika Birleşik Devletlerinden 42 kişinin katıldığı belirtildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı hizmetlerinden faydalanılarak; T.C. Washington Büyükelçiliği Din Hizmetleri ve Sosyal Hizmetler Müşavirliği, Türk Amerikan Diyanet Vakfı ve Diyanet Amerika Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen Umre organizasyona katılan 42 kişi İstanbul üzerinden Suudi Arabistan'ın Mekke kentine ulaştıkları belirtildi.

Amerika Diyanet Merkezi (Diyanet Center of America) tarafından ABD'den hac ve umreye gitmek isteyenler için düzenlenen organizasyonlar geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da devam ediyor.

ABD'den yapılacak hac organizasyonu ise 7-30 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklandı.

İHA

HABERE YORUM KAT