1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. AB'den yeni açıklama: Erdoğan'a güveniyoruz!
AB'den yeni açıklama: Erdoğan'a güveniyoruz!

AB'den yeni açıklama: Erdoğan'a güveniyoruz!

AB Başkanı Juncker, "bizim onlara ihtiyacımız olduğu kadar onlarında bize var, Türkiye geri kabul anlaşmasını iptal etmeyecek" dedi.

A+A-

Juncker, İspanya'nın başkenti Madrid'e dün yaptığı resmi ziyaret sırasında özel olarak kabul ettiği bir grup İspanyol gazetecinin sorularını yanıtladı.

El Pais gazetesinin haberine göre, Juncker, Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkilerine değinerek "Bizim onlara olduğu kadar Türkiye'nin de Avrupa'ya ihtiyacı var." dedi.

"KRİTERLER YERİNE GETİRİLMEZSE BU BİZİM SORUMLULUĞUMUZ DEĞİL"

Avrupa'daki sığınmacı kriziyle ilgili yöneltilen sorulara "Türkiye, geri kabul anlaşmasını iptal etmeyecek." yanıtını veren AB Komisyonu Başkanı, "Erdoğan, Türk vatandaşlarının vizesiz Avrupa'ya seyahat edememelerinden dolayı bizi suçlamayı bırakmalı. Türkiye, geri kabul anlaşmasında Brüksel'in talep ettiği 72 kriteri yerine getirmezse bunun sorumluluğu bizim değildir." ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN'A GÜVENİYORUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "güvendiğini" belirten Juncker, "Erdoğan, ülkesinin kıyılarını suç örgütlerinin ve insan tacirlerinin ellerine bırakmayacaktır." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT