1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD'nin PKK'ya yaptığı yardım saniye saniye görüntülendi
ABD'nin PKK'ya yaptığı yardım saniye saniye görüntülendi

ABD'nin PKK'ya yaptığı yardım saniye saniye görüntülendi

Son 1 aydır PKK'ya 13 kez silah sevkiyatı yapan ABD, dün de Aynel Arab'ın (Kobani) kuzeyine tanksavarlar, otomatik silahlar ve mühimmat indirdi.

A+A-

ABD'nin, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye silah sevkiyatının görüntüleri ortaya çıktı. Bölgeye son bir aylık dilimde 13 sevkiyat gerçekleştiren ABD'ye ait V-22 helikopter-uçakları, dün roketatar, tanksavar ve otomatik piyade tüfeklerini PYD'ye teslim edilmek üzere Ayn el Arap'a indirdi.

Yeni Şafak'ın haberine göre; terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye ABD'den özel silah sevkiyatı! Örgüte desteğini hiç kesmeyen ABD, dün de yüklü miktarda mühimmat gönderdi. ABD'ye ait askeri kargo helikopterleri Aynel Arap'ın güneyine 7 hava aracıyla silah ve cephane indirdi.

TÜRKİYE'YE SALDIRI HAZIRLIĞI YAPIYOR

Bölgeye son bir aylık dilimde 13 sevkiyat gerçekleştiren ABD, dün Aynel Arap güneyine içerisinde roketatar, tanksavar ve otomatik piyade tufekleri ile birlikte yüklü miktarda askeri mühimmat indirdi.

Bölge kaynakları gün içerisinde 7 hava aracıyla sevkiyatın gerçekleştirildiğini kaydetti. Fırat'ın Gazabı adı altında başlatılan Rakka operasyonu bahanesi ile PKK'ya verilen silahlar Set Tişrin üzerinden El Bab bölgesine gönderiliyor. Terör örgütü PYD'nin son dönem yapılan silah takviyeleri ile Münbiç-El Bab hattında TSK - ÖSO ittifakına karşı büyük bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğu bildiriliyor.

HABERE YORUM KAT