1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adalet Bakanı Bozdağ: Terörle mücadelede netice alacağız
Adalet Bakanı Bozdağ: Terörle mücadelede netice alacağız

Adalet Bakanı Bozdağ: Terörle mücadelede netice alacağız

Adalet Bakanı Bozdağ, "Terörle mücadelede de netice alacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Askerimizi polisimizi vatandaşımızı şehit ederek Türkiye'de kriz, kaos ortamı yaratmak isteyenler de başarılı olamayacaktır." dedi.

A+A-

PKK'lı teröristlerce Cizre'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Tayfun Doğan'ın (25) cenaze törenine katılmak üzere Osmaniye'ye gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı, Vali Kerem Al ile AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile yetkililer karşıladı.

Bozdağ, Valilikte gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle mücadelede ülkenin birliği, beraberliği, bölünmez bütünlüğü için hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Türkiye'nin terörle mücadelesini dün olduğu gibi bugün de ve bundan sonra terör bitene kadar da etkin ve kararlı bir biçimde sürdüreceğini ifade eden Bozdağ, Türkiye'den terör yoluyla bir netice almak isteyenlerin bugüne kadar 30-40 senedir bu neticeyi alamadıkları gibi bundan sonra da alamayacaklarını kaydetti.

Bütün terör örgütlerine ve bu örgütleri kullanan karanlık güçlere rağmen Türkiye'nin yoluna emin adımlarla devam edeceğini vurgulayan Bozdağ, şunları söyledi:

"Dün İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü ki dünyanın en önemli, en uzun ve en geniş asma köprülerinden birini yaklaşık üç sene içerisinde tamamlayarak hizmete sunduk. Bu, Türkiye üzerine hesap yapanları çıldırtıyor ama biz yolumuza devam edeceğiz. Terörle mücadelede de netice alacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı şehit ederek Türkiye'de kriz, kaos ortamı yaratmak isteyenler de başarılı olamayacaktır. Çünkü milletimiz bu kriz, kaos ve istikrarsızlık hesabı yapan hainleri görmüştür. Onların oyunlarının farkındadır. Her saldırıda birliğine, dirliğine, kardeşliğine, barışına bütünlüğüne sahip çıkarak bu oyunları ve bu hesapları bozmuştur, bundan sonra da bu oyuna gelmeyerek, oyunları bozarak, ülkesine ve milletine sahip çıkarak, onlardan hesap sorulmasını güvenlik güçlerimizden bekleyerek onlara en büyük cevabını verecektir."

Bekir Bozdağ, Türkiye'yi 15 Temmuz gecesi ve devamında Suriyeleştirmek, bölmek, rejim değişikliğine uğratmak isteyenlerin ve "Türkiye'de bir iç savaş çıksın" planı kuranların, milletin birlikte dik duruşuyla, ülkesine, hükümetine, Meclisine, anayasasına ölümüne sahip çıkmasıyla netice alamadığını ve alamayacaklarını vurguladı.

HABERE YORUM KAT