1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye, terörle kararlı mücadelesini sürdürecektir
Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye, terörle kararlı mücadelesini sürdürecektir

Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye, terörle kararlı mücadelesini sürdürecektir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Hiçbir terör örgütü, terör saldırısı, terörle mücadelemizi, zayıflatamayacaktır. Türkiye, terörle etkin ve kararlı mücadelesini sürdürecektir." açıklamasında bulundu.

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Teşkilatı tarafından bir salonda düzenlenen aralık ayı il istişare toplantısında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün vatandaşın iyi niyetini istismar ettiğini belirterek, "Vatandaşları istismar ederek topladığı paraları, Türkiye'nin aleyhine senatörlerden beyanat almak, gazetecilere köşe yazısı yazdırmak, gazetelere manşet attırmak, sivil toplum örgütlerine Türkiye'nin aleyhine toplantılar, seminerler yaptırmak için oluk oluk akıttı." diye konuştu. 

Türkiye’ye kim düşmanlık ediyorsa Avrupa’da ve başka ülkelerde itibar görüp üst düzeyde ağırlandığına da dikkati çeken Bozdağ, Almanya Cumhurbaşkanının Can Dündar'ı sarayda ağırladığını hatırlatarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ben sordum, buradan bir kez daha soruyorum. Can Dündar denen bu zat, Almanya’nın hayrına, yararına, hangi iyi şeyi yaptı da Almanya Cumhurbaşkanı onu sarayda ağırladı. Veya Türkiye’nin hayrına, yararına iyi şey yaptı da başka bir ülke, 'sen iyi işler yapıyorsun' diye onu böylesi iltifata layık gördü. Veya insanlığın hayrına, yararına hangi işi yaptı da devlet başkanı düzeyinde kabul edilme hakkı görüyor. Var mı iyi bir şey? İnsanlık için Almanya için Türkiye için ne yaptı? Çok net olan şey şu; Türkiye’ye ihanet etti, Türkiye'nin aleyhine çalıştı, Türkiye devletini ve hükümetini uluslararası alanda zora sokmak, suçlu göstermek için planlanan bir oyunun ahlaksız bir taşeronluk vazifesini yaptı, şimdi de ödüllendiriliyor. Ödül görmek istiyorsanız, Türkiye’ye sövün, sizi başının üstünde taşımaya hazır niceleri var.

Avrupa’ya buradan şunu söylüyoruz; Türkiye’nin aleyhine çalışanlara iltifat ederek bir netice alamazsınız. 'Türkiye’ye hiza ve istikamet veririz' diyorsanız aldanıyorsunuz, bu ülke hainlerin sözü ile bugüne kadar hiza da almadı, istikamet de almadı bundan sonra da almaz. Türkiye’yi bu dediklerinizle razı etmeyi bu yolla, bu yöntemle, başaracağınıza inanıyorsanız, beyhude bir gayret içerisindesiniz. Türkiye teröristlere, teröristlerin sözcüsüne, terör örgütlerine bugüne kadar teslim olmadı, bundan sonra da teslim olmayacaktır." 

AB'ye, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin terör örgütlerince zehirlemesine izin vermemesi çağrısında bulunan Bozdağ, "Dün Başbakanımız da ifade etti; Avrupa'da seçim var, seçimin gündemi Türkiye, Hollanda’da seçim var birinci gündem Türkiye, Avusturya’da seçim var birinci gündem Türkiye, Almanya’da seçim var birinci gündem Türkiye, Fransa’da seçim var birinci gündem Türkiye. Bakın değerli hemşehrilerim, Türkiye’yi konuşmadan bunlar seçim kampanyası yürütemiyor. Allah’ın izni ile biz Türkiye’yi öyle bir noktaya taşıdık ki başka ülkeler seçim kampanyalarını Türkiye üzerine kurmaya mecbur ve mahkum kaldılar, öyle bir noktaya geldi. Allah’ın izni ile daha ileri bir noktaya da taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

"Mezhep savaşları

Konuşmasında, mezhep savaşlarının önündeki engelin Türkiye olduğunu dile getiren Adalet Bakanı Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

"Suriye’de bu katliama maruz kalanlar eğer Hristiyanlar olsaydı veya başka bir din mensubu olsaydı Avrupa, Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve dünya, beş sene bu katliamları böyle seyreder miydi, seyretmez miydi? Durdurmak için adım atar mıydı, atmaz mıydı? Maalesef şimdi mezhep savaşları planlıyorlar başka başka yollardan İslam dünyasını birbirine düşman yapmak istiyorlar. Mezhepçilik yapanlar Allah’a da peygambere de Kur’an’a da İslam’a da en büyük düşmanlığı yapıyorlar. Mezhep savaşlarının önündeki en büyük engel, Türkiye'dir. Bölgedeki daha büyük katliamın önündeki büyük engel Türkiye'dir. Onun için de bütün oyunlar, Türkiye üzerinde oynanıyor. Biz bu oyunları oynayanları görüyor, onları biliyoruz. Onlara karşı gerekenleri de yapacağız."

"Türkiye terörle kararlı mücadelesini sürdürecektir"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. 

Saldırıda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Bozdağ, terör saldırısını yapanlar ve yaptıranlar ile arkalarındaki karanlık ve kirli güçleri lanetledi.

Bekir Bozdağ, Türkiye'nin terörü ve terör örgütlerini yok etmek, terör saldırılarını engellemek için gereğini yaptığını, yapmaya da devam edeceğini belirtti.

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Hiçbir terör örgütü, terör saldırısı, terörle mücadelemizi, zayıflatamayacaktır. Türkiye, terörle etkin ve kararlı mücadelesini sürdürecektir. Bu aziz milletin evlatları, bugüne kadar vatanını, milletini, devletini, dinini ve bayrağını korumak için gerektiğinde şehit veya gazi olmakta asla tereddüt göstermediği gibi bugün de yarın da gerektiğinde şehit veya gazi olmakta asla tereddüt etmeyecektir." 

HABERE YORUM KAT