1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adblue İptal Cihazları - Metadiag
Adblue İptal Cihazları - Metadiag

Adblue İptal Cihazları - Metadiag

A+A-

Dizel yakıtlı araçların egzozlarından çıkan azot oksit, karbon monoksit, hidro karbon gibi zararlı gazlar çevre kirliliğinden küresel ısınmaya kadar pek çok sorunun ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Tüm canlı hayatı ve insan sağlığı açısından da tehlike yaratmaktadır. Bu zararlı maddelerin etkisiz hale getirilmesi için çeşitli yöntemler denenmiştir. Kamyon, tır, otobüs gibi ağır vasıta araçlarının emisyon değerlerini azaltmak için en son yöntem olarak SCR-Adblue sistemi kullanılmaktadır. Adblue sıvısı su ve üre karışımı toksit olmayan, çevre dostu bir maddedir. Çevreye ve araca hiçbir zarar vermez. Ancak aşındırıcı özelliği nedeniyle ayrı bir tankta depolanır ve diğer yakıtlarla karıştırılmaz. Adblue sisteminin yaygınlaşması Adblue iptal cihazı talebini de arttırmıştır.

Günümüzde Avrupa ülkelerinde ağır vasıta araçları Euro 6 standartlarına göre üretiliyor. Ülkemizde de 2014 yılından itibaren otomobil firmaları Euro 6 standartlarında üretim yapıyor. Euro 6 araçların egzoz gazı emisyon standartlarını belirleyen bir düzenlemedir. Bu düzenlemeyle dizel araçlar da benzinli araçlar kadar temiz hale gelmektedir. Ancak bu hedefin gerçekleşmesi için araçlarda adblue özellikli SCR sisteminin olması gerekiyor. Adblue sıvısı egzozdan çıkan gazlara püskürtülüyor ve nitrojen oksit zararsız su buharına ve nitrojene dönüşüyor. Adblue sıvısının belli aralıklarla doldurulması gerekiyor. Birçok petrol ofisinde satılıyor ama adblue sıvısının satılmadığı bölgeler de bulunuyor. Adblue iptal cihazları olan araçlarda bu sorun değildir. Ama iptal cihazı yoksa adblue sıvısı azaldığı veya bittiği için araç torktan düşer.

Adblue iptali her marka ağır vasıta aracı için özel olarak tasarlanmış adblue iptal cihazlarıyla yapılıyor. Adblue iptali adblue sistemini devre dışı bırakıyor. Aracın gösterge panelinde adblue sıvısı yüzde 80 lerde görünüyor. Böylece adblue yakıtı almaya gerek kalmıyor. Araç torktan düşmüyor, daha az mazot yakarak çalışmaya devam ediyor. Adblue iptali ile hem zamandan tasarruf ediyorsunuz hem de yakıt masraflarınız azalıyor. Metadiag firmamızda Euro 6 Ford Cargo, Man, Scania, Mercedes Benz gibi ağır vasıta araçlarına uygun iptal cihazları bulunmaktadır. İptal cihazları araçların motor beynine monte edilir. Montajı çok basittir. Metadiag firmamız cihaz satışı yanında montaj ve teknik destek hizmeti de vermektedir. 

HABERE YORUM KAT