1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adil Öksüz'ü arama çalışmaları sürüyor
Adil Öksüz'ü arama çalışmaları sürüyor

Adil Öksüz'ü arama çalışmaları sürüyor

Sakarya'da arama çalışmaları kapsamında gelen ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Akyazı ilçesinde dere kenarında toprağa kazılan oda şeklindeki yapıda incelemelerde bulundu.

A+A-

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilenAdil Öksüz'ü arama çalışmalarında bir ihbarı değerlendiren Akyazı ilçe jandarma ekipleri, dere kenarında toprağa kazılmış olan oda şeklindeki yapıdaarama yaptı.

Alınan bilgiye göre, Çıldırlar Mahallesi Kanlıçay Deresi'ne balık tutmaya gidenler, dere kenarındaki bir arazide toprağa kazılmış bir odacık olduğunu fark etti ve durumu Çıldırlar Mahalle Muhtarı Halil Karataş'a bildirdi. Karataş'ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen ilçe jandarma ekipleri, söz konusu yerde incelemelerde bulundu.

Yeni kazıldığı tespit edilen ağaçlık arazideki yapının, 9 metrekare genişliğinde 1,5 metre yüksekliğinde oda şeklindeki olduğu belirlendi.

Çökmemesi için tavan kısmı ağaçlarla desteklendiği anlaşılan yerde, poşet,kazma, kürek, su şişesi, eşofman gibi malzemeler bulundu.

Söz konusu yerdeki incelemelerde, Akyazı genelinde arama çalışmaları devam eden Öksüz'e ait bir izin olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Ankara'daki Akıncı Üssü'nde 16 Temmuz'da jandarma ekiplerince gözaltına alındıktan iki gün sonra sevk edildiği Ankara Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ve Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından serbest bırakılmasının ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ü, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde ve Acelle Yaylası'nda arama çalışmaları sürüyor.  

HABERE YORUM KAT