1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ağız ve diş sağlığının önemi miniklere anlatıldı
Ağız ve diş sağlığının önemi miniklere anlatıldı

Ağız ve diş sağlığının önemi miniklere anlatıldı

Meram Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları proje ile ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çektiler.

A+A-

Meram Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları proje ile ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çektiler. Selçuklu Tepeköy İlkokulu ve Özel Meram Minik Kalpler Anaokulu’nda gerçekleştirilen çalışma ile minik kalpler, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendi.

Meram Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek amacıyla bir çalışma başlattı. Sağlık Hizmetleri Alanı Öğretmeni Ayşe Irmak nezaretinde 11. sınıf öğrencilerinin hazırladığı proje ile 22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında, ağız ve diş sağlığının önemi okul öncesi öğrencileri ve ilkokul öğrencilerine mini tiyatro ile anlatıldı. Meram Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri ilk etkinliği, 22 Kasım 2018'de Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibiyle birlikte Selçuklu Tepeköy İlkokulu’nda gerçekleştirdi. Yapılan programa Sağlık Hizmetleri Alanı Öğretmeni Ayşe Irmak ve Rehberlik Öğretmeni İdiris Yenilmez, Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden Dr. Gülay Önel, Dnt. Dr. Taner Demirbaş, Hemşire Betül Arıbaş ve Serap Alben katıldı.

minikler-(2).jpg

DİŞ FIRÇALAMANIN ÖNEMİ ANLATILDI

Öğrenciler tarafından yürütülen proje kapsamında, ikinci çalışma ise Konya Özel Meram Minik Kalpler Anaokulu’nda gerçekleştirildi. Miniklere, erken yaşta ağız bakımı ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmasının amaçlandığı çalışmayla, Meram İlçesi’nde eğitim veren Konya Özel Meram Minik Kalpler Anaokulu öğrencileri bilgilendirildi. Meram İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün de katılımıyla gerçekleştirilen ikinci programda, Meram Şifa Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı Öğretmeni Ayşe Irmak, Okul Rehberlik Öğretmeni İdiris Yenilmez ile Meram İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Dnt. Tuba Özçelik, Hemşire Ayşe Işıklar ve Hemşire Ayşe Gültekin yer aldı. Konya Özel Meram Minik Kalpler Anaokulu öğrencilerine; diş macunu, diş fırçası ve kalem kutusu dağıtıldı. Konya Özel Meram Minik Kalpler Anaokulu sahibi Haluk Karakoca, bu tür çalışmalar ile çocukların, ileriki yaşantılarında, ağız ve diş sağlığının korunması ve sürekliliğinin sağlanması açısından olumlu davranışlar kazanacağını belirtti.

ozel-meram-minik-kalpler-anaokulu-(1).jpg

ozel-meram-minik-kalpler-anaokulu-(2).jpg

ozel-meram-minik-kalpler-anaokulu-(3).jpg

ozel-meram-minik-kalpler-anaokulu-(4).jpg

ozel-meram-minik-kalpler-anaokulu-(5).jpg

SEYFULLAH KOYUNCU / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT