1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ahıska Türklerinde Başbakan Yıldırım heyecanı
Ahıska Türklerinde Başbakan Yıldırım heyecanı

Ahıska Türklerinde Başbakan Yıldırım heyecanı

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, yarın kendilerini ziyaret edecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ı bekliyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Başbakan Binali Yıldırım'ın yarın Erzincan'a yapacağı ziyareti heyecanla bekliyor.

Erzincan'da bir dizi ziyaretlerde bulunacak ve toplu açılış törenine katılacak Yılıdırım'ın, Üzümlü ilçesine de geçerek, ilçede iskan edilen Ahıska Türkü ailelerin evlerine konuk olması bekleniyor. 

"Çok heyecanlıyız ve çok da sevinç içindeyiz"

Üzümlü'deki Ahıska Türkleri'nin temsilcisi Vahid Mirza, Ahıskalılar olarak Başbakan Yıldırım'ı heyecanla beklediklerini ifade ederek, "Başbakan Binali Yıldırım, yarın Erzincan'a geliyor. Bunu işittik çok sevindik. Biz Ahıska Türklerini de ziyaret edip birkaç aileye misafir olacakmış. Çok heyecanlıyız ve çok da sevinç içindeyiz. Başbakan Yıldırım'ın ziyareti ile ilgili hazırlıklarımız var." dedi.

Başbakan Yıldırım ile sohbet etme fırsatı bulduğu takdirde her şeyden önce teşekkürlerini sunacaklarını dile getiren Mirza, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızdan Allah razı olsun bizlere her imkanı sağladılar. Bir ricamız olacak inşallah. Ahıskalılar için tarım, hayvancılık ya da fabrika gibi çalışma ve iş alanları isteyeceğiz. Başbakan'ın Erzincanlı olmasına çok sevindik, çünkü biz artık kendimizi Erzincanlı sayıyoruz. Başbakanımızın da kendi hemşehrimiz olmasına çok sevindik." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT