1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahmet Şan: Asker selamı duran oyuncuları samimiyetsiz buluyorum
Ahmet Şan: Asker selamı duran oyuncuları samimiyetsiz buluyorum

Ahmet Şan: Asker selamı duran oyuncuları samimiyetsiz buluyorum

Son dönemlerde terör saldırılarından dolayı golden sonra asker selamı duran futbolcuları eleştiren Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Niye gol atınca selam duruyorsun. Efendim polise hediye etmiş. Böyle bir saçmalık olmaz. Bu samimiyetsizliktir" dedi.

A+A-

45 şehidin verildiği Beşiktaş-Bursaspor maçı daha çok sıcakken orada konuşulan samimiyeti hayata geçirmek gerektiğine dikkat çeken Atiker Konyaspor Başkanı Şan, şöyle dedi:

"Çevik kuvvetimizin orada maruz kaldığı bu hain saldırı maalesef bizleri çok üzmüştür. Ama alt yapısına baktığımızda çevik kuvvetin orada ne işi vardı. Yani futbol sahada oynanır, taraftar tribünde izler, herkes medeni bir şekilde yenilir veya yener. Ona saygı duymak zorunda. Fakat sadece taraftarlar birbirine girmesin diye, taraftarlar kavga yapmasın diye, polisimiz asli görevini bırakıyor orada bir kolluk kuvveti olarak görev yapmak durumunda kalıyor. Daha sonra sebep olan gerek futbolcu olsun, gerek yönetici, gerek taraftar gol atıyor, golden sonra selam duruyor. Niye gol atınca selam duruyorsun. Efendim polise hediye etmiş. Böyle bir saçmalık olmaz. Bu samimiyetsizliktir. Polisimizi eğer gerçekten koruyacaksak, ona saygı duyacaksak polisimize gerek duymayacak şekilde davranmamız lazım. Bunu yapan oyuncular belli. Ben bütün oyuncuları kast etmiyorum. O oyuncuları herkes biliyor zaten."

BU SAMİMİYETSİZLİKTİR

Şan, "Daha dün futbol sahalarında o yıldız futbolcu dediğimiz kişiler, şampiyonluk veya maç uğruna birbirinin boğazını sıkıyordu. Ondan dolayı tahrik olan taraftar birbirini bıçaklıyordu. Yöneticiler, şampiyon olacağız diye olmadık senaryolar çiziyorlar, basın bunu sürekli işliyor, bazı televizyon kanalları sabahlara kadar geyik muhabbeti yapıyor ve toplumu hep böyle olumsuz bir şekilde etkiliyorlar. Ondan sonra da şehit olan polisimizin üzerinden yine aynı kişiler en ön saftalar. Bu samimiyetsizliktir. Onun için futbol dünyanın ve Türkiye’nin en önemli meselesi değildir. Her şeyden önce bunun altını çizmemiz lazım. İnşallah bu konular topluma bundan sonra milat olur. İnşallah bundan sonra bu tür olaylar yaşanmaz ve futbol sadece bir spor, eğlence, müsabaka olur. Onun ötesine geçmemesi lazım. Ne şampiyon olanın başı göğe eriyor, ne de düşenin dünyası sona eriyor. Böyle bir şey yok. Bir defa bu psikolojiden hem biz yöneticiler hem de basın, hem de taraftarların buna inanması lazım. Futbola bakış açımızı biraz değiştirsek iyi olur. Çok aşırı gidiyoruz. Sevinirken de üzülürken de aşırı gidiyoruz. Ondan sonra sosyal olaylar oluyor" diye konuştu. 

Bu sözlerine eleştiri veya birilerine söz hakkı doğsun diye söylemediğini de dile getiren Başkan Şan, "Biz bir yerlerde devlet büyükleri ve yöneticileri ile bir şey konuşuyorsak onu sahaya yansıtma görevi de bizlere düşüyor" dedi.

HABERE YORUM KAT