1. HABERLER

  2. KONYA

  3. AK Gençlik Meram'dan 30 kurşuna 30 hatim
AK Gençlik Meram'dan 30 kurşuna 30 hatim

AK Gençlik Meram'dan 30 kurşuna 30 hatim

AK Parti Meram Gençlik Kolları, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbeci Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir için “30 Kurşuna 30 Hatim” okudu.

A+A-

   15 Temmuz darbe girişimi gecesi, darbenin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir için AK Parti Meram Gençlik Kolları hatim programı düzenledi. Programa AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, AK Parti Meram Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Çukurkuyu Şehitliği’nde yapılan ziyarette Meram  Gençlik Kolları tarafından okunan 30 Hatmin duası şehidin mezarı başında yapıldı.

ak-genclik-meramdan-30-kursuna-30-hatim-3.jpg

  AK Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir: ''Meram Gençlik Kollları olarak '30 kurşun; 30 hatim' programı düzenleyerek hatim duasını yapmak üzere Niğde Çukurkuyu Beldesine geldik. Hem şehidimize hem de özgürlük ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimiz için dua ve niyazlarda bulunduk. 15 Temmuz gecesi ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne kasteden darbecilere karşı milletimiz gereken cevabı verdi. O gece birçok kahramanlıklara şahit olduk. Bunların başında hiç şüphesiz ki Ömer Ağabeyin şehadeti tarihimize yerini alacak en önemli kahramanlıklardan birisi olacaktır. Aksakallı Paşa’dan aldığı emri sorgulamadan, korkmadan ve sonunda şehadetin olduğunu bildiği halde bu vatan için canını hiçe sayarak darbeci haini alnında vurarak bizlere zihinlerimizden asla çıkmayacak bir kahramanlık destanı yazdı. Allah şehadetini kabul etsin. Bizler AK Parti Meram Gençlik Kolları olarak, Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

ak-genclik-meramdan-30-kursuna-30-hatim-1.jpg

Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak:  “Vatana böyle bir evlat yetiştiren beldenin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Ömer Halisdemir'in yaptığı kahramanlıkla canını ortaya koyarak darbenin seyrini değiştirdiği için kendisine Çukurkuyu Beldesi adına çok teşekkür eder Allah razı olsun diyorum. AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanımıza ve yönetimine bu anlamlı program için teşekkür ederim. Bugün burada çok anlamlı bir program gerçekleştirdiler. Beldemizde her gün yüzlerce kişi şehidimizi ziyaret ediyor. 16 Temmuz tarihinden sonra beldemizde 500 bine yakın kişiyi ağırladık. Rabbim ziyaretlerini ve okunan hatmi kabul etsin.” dedi.

  Yapılan dua ve hatimlerin ardın ardından hatıra fotoğrafı çektiren Ak Parti Meram Gençlik Kolları şehitlikten ayrıldı.

HABERE YORUM KAT