1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti çıkarma yapacak
AK Parti çıkarma yapacak

AK Parti çıkarma yapacak

Terör örgütü PKK'nın zarar verdiği bölgelere AK Parti Ramazan'da 'Yanınızdayız' mesajı verecek. Dün yapılan AK Parti MYK sonrası "topyekûn seferberlik" kararı alındı.

A+A-

AK Parti MYK, dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. 2 saat süren toplantıda, terör eylemleri nedeniyle evlerinden olan, göç etmek zorunda kalan bölge halkına yönelik “topyekûn seferberlik” ilan edilmesi kararlaştırıldı. AK Parti Ramazan ayında tüm kadrolarıyla bölgede olacak, “Yanınızdayız” mesajını verecek.

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay toplantı sonrası basına “Bakanlar Kurulu'nda ele alınan konularla ilgili bilgilendirme yapıldı. Ramazan ayı hazırlıklarını konuştuk. TBMM faaliyetlerinin takvimi hususunda çalışmalar oldu. Enerji Piyasası Kanunu var” bilgisini verdi. Aktay terörle mücadeleye ilişkin ise “Terörle mücadele, uzun süre yaşadığımız çözüm sürecinin akabinde karar vermek zorunda kaldığımız bir süreç. Aslında bu da bir tür çözüm süreci, çözümümüz bu yani. Belki bu süreç yaşanmamış olsaydı bugün terörle mücadelede bu kadar başarılı olamazdık. Çünkü çözüm sürecinde samimiyetimizi bölge halkı çok net biçimde gördü” dedi.

HABERE YORUM KAT