1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak parti değil'
'AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak parti değil'

'AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak parti değil'

Başbakan Yıldırım, "PKK terör örgütü bugünlerde AK Parti teşkilatlarına yöneldi. Hainler şunu iyi bilmelidir; AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak bir parti değildir. Hükümetimiz tüm kararlılığıyla olayların üzerine gidecek." dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "PKK terör örgütü bugünlerde AK Partiteşkilatlarına yöneldi. Hainler şunu iyi bilmelidir: AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak bir parti değildir. Türkiye'yi bütün bu terör örgütlerinden temizlemek için hükümetimiz tüm kararlılığıyla olayların üzerine gidecek." dedi.

"Mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine izin vermeyelim"

FETÖ'ye yönelik operasyonların sürdüğünü hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bir tek vatandaşımızın bile mağdur edilmesine asla rıza gösteremeyiz. İtirazlar objektif şekilde değerlendirilecek. Mümkün olan en hızlı şekilde inşallah, varsa bu mağduriyetleri de gidereceğiz. Ancak tuzaklara karşı da son derece dikkatli olmamız gerekiyor. Mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine asla izin vermeyelim."

"AK Parti içinde hain barındırmaz"

FETÖ ile mücadele konusunda fitneye fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"AK Parti, içinde hiçbir hain, hiçbir terörist barındırmaz. Diğerleri, FETÖ ile AK Parti mücadele ederken aynı şeyleri söylüyorlardı, onların avukatlığını yapıyorlardı. 15 Temmuz gibi alçak bir darbe girişiminin bile hala bazılarının aklını başına getirmediğini görüyoruz. Biz Türkiye genelinde olduğu gibi AK Parti içerisinde de aynı mücadeleyi verdik, veriyoruz. Dedikodulara kulak asıp fitneye asla fırsat verilmesin. Hiç kimse FETÖ'nün değirmenine su taşıyan duruma düşmesin."

"Ana Muhalefet Partisi özellikle dikkatli olmalı"

Ana Muhalefet Partisi CHP'ye dikkatli olunması çağrısında bulunan Yıldırım, "Ülkemizin 15 Temmuz'da atlattığı badireyi es geçmeye başladılar. Sabah akşam, mağduriyet üzerinden kafa karıştırmaya devam ediyorlar. 15 Temmuz'un asıl mağduru şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz; istiklali, istikbali, bayrağı tehdit edilen 79 milyon vatan evladıdır." dedi.

"Fırat'ın doğusu için de gereğini yaparız"

Yıldırım, "Fırat'ın batısı diyoruz ama, eğer terör eylemleri Fırat'ın doğusunda da devam ederse orası için de gereğini yaparız." diye konuştu.

"Partileri teklifimize katılmaya davet ediyoruz"

Başbakan Yıldırım, "AK Parti, 15 Temmuz'un 'Demokrasi ve Şehitler Günü' olarak resmi tatil yapılması konusunda kanun teklifi verecek. Diğer partileri de bu teklifimize katılmaya davet ediyoruz." dedi.

"Canımızı bu ülke için feda etmeye hazırız"

Yıldırım, "AK Parti olarak her birimiz, milletimiz bilsin ki gerektiğinde canımızı bu ülke için, bu millet için feda etmeye hazırız. Bu yolda ölmek şereflerin en büyüğüdür." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT