1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti ve MHP'den 'Anayasa değişikliği' açıklaması
AK Parti ve MHP'den 'Anayasa değişikliği' açıklaması

AK Parti ve MHP'den 'Anayasa değişikliği' açıklaması

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Anyasa değişikliği teklifini Meclis'e sunduktan sonra açıklamalarda bulundular.

A+A-

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Anyasa değişikliği teklifini Meclis'e sunduktan sonra ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundular.

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "Daha önce AK Parti, CHP ve MHP olarak, mini anayasa değişikliği kapsamında 7 madde üzerinde anlaşmıştık. Bu maddeler de Anayasa değişiklik teklifine derc edilmiştir. CHP'nin de bu anlamda mutabık kaldığı, özellikle yargıya ilişkin maddeleri de koyduk." dedi.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ise, "Anayasamız Türk Anayasasıdır. Anayasamızın hiçbir yerinden Türk ibaresinin çıkarılması önerilmemektedir, bu bir tartışma alanı değildir. Anayasamızın değiştirilmesinin teklif edilemeyeceğini ortaya koyan 4. maddesi de dahil olmak üzere ilk 4 maddesi tartışma konusu değildir." açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT