1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Nebati: "BM Güvenlik Konseyi’nin kararına rağmen Kudüs’ü başkent yapma girişimleri arsızca devam etmektedir"
AK Partili Nebati: "BM Güvenlik Konseyi’nin kararına rağmen Kudüs’ü başkent yapma girişimleri arsızca devam etmektedir"

AK Partili Nebati: "BM Güvenlik Konseyi’nin kararına rağmen Kudüs’ü başkent yapma girişimleri arsızca devam etmektedir"

AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, "Bütün dünyanın gözü önünde BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 tarihinde aldığı "Hiçbir ülke Kudüs'te büyükelçilik...

A+A-

AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, "Bütün dünyanın gözü önünde BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 tarihinde aldığı "Hiçbir ülke Kudüs'te büyükelçilik bulunduramaz" kararına rağmen kabadayılıkla, zorbalıkla, oldu bittiye getirilerek Kudüs'ü işgal, başkent yapma girişimleri arsızca devam etmektedir" dedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Nebati, 1917'den beri işgal altında olan Kudüs'te Müslümanların yoksulluk, gasp, şiddet, işkence ve vahşet gerçeği ile sınandığını ifade ederek, "Bütün dünyanın gözü önünde BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 tarihinde aldığı "Hiçbir ülke Kudüs'te büyükelçilik bulunduramaz" kararına rağmen kabadayılıkla, zorbalıkla, oldu bittiye getirilerek Kudüs'ü işgal, başkent yapma girişimleri arsızca devam etmektedir. Firavun kibri ile çıkarları için ahlaki, insani, hukuki bütün ilkeleri ayaklar altına alanlar yaptıklarının bedelini ödeyecektir" dedi.

Nebati, kalkınan, büyüyen, şahlanan, kimseye müdanası olmayan bir Türkiye'nin güç bloklarının işine gelmeyeceğini belirterek, "Bizlerin ateş topuna dönmüş bu coğrafyada var olabilmek için daha da güçlenerek, yolumuzda emin adımlarla ilerlemekten başka bir seçeneğimiz yoktur. Azgın iştahları ve sınır tanımazlıkları ile bugün Kudüsümüze, Mescid-i Aksamıza yönelen kirli ellerin yarın öbür gün Mescid-i Haram'a, Mekke'ye uzanmayacağının hiçbir garantisi yoktur. Müslümanlar olarak kutsalımıza yönelik sınırsız saldırıları ümmetin uyanış vesilesi olarak görmekle yükümlüyüz. Kudüs özgür olmadan Müslümanların özgür olması mümkün değildir" diye konuştu.

İHA

HABERE YORUM KAT