1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akdeniz Üniversitesi: "Sağlık hizmetleri sekteye uğramayacak"
Akdeniz Üniversitesi: "Sağlık hizmetleri sekteye uğramayacak"

Akdeniz Üniversitesi: "Sağlık hizmetleri sekteye uğramayacak"

Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Rektörlüğü üniversitede FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan doktorların olduğunu belirterek, hastanenin organ...

A+A-

Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Rektörlüğü üniversitede FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan doktorların olduğunu belirterek, hastanenin organ nakli merkezinde nakillerin olumsuz etkilenmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını bildirdi.

AÜ Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, milletin seçimle işbaşına getirdiği mevcut siyasi iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ/PDY'nin devlet kurumlarından temizlenmesi kapsamında Akdeniz Üniversitesi'nde de operasyonların yapıldığı belirtildi.

Operasyonlar kapsamında üniversite ve üniversite hastanesinde gözaltına alınanların olduğu ifade edilen açıklamada, "Bu gözaltı operasyonları sonrasında yayınlanan bazı haberlerde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi özellikle organ nakli merkezi hedef gösterilerek nakillerin olumsuz etkileneceği yönünde algı oluşturulmaktadır. Organ nakli merkezimizde her yıl yüzlerce başarılı nakil ameliyatı yapılmaktır. Bu nakil ameliyatlarının her birine de operasyonun gerektirdiği alanda onlarca doktor katılmaktadır. Şu an gözaltına alınan doktorlar da gerekliliğe göre ameliyatlarda yer alan ekibin sadece bir parçası olmuşlardır. Üniversitemizde aynı branşlarda görev yapan birçok başarılı doktor olduğu unutulmamalıdır. Daha önce dünyaya örnek teşkil edecek başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi, üniversitemiz bünyesinde görev yapan ve alanında uzman diğer doktorları ile gelecekte de bu başarılarını aynı kararlılıkla devam ettirecektir" denildi.

"Sağlık hizmetleri sekteye uğramayacaktır"

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin sadece Türkiye'den değil dünyanın her noktasından gelen hastalara başarılı bir sağlık hizmeti sunduğunun kaydedildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu hastalarımıza geniş bir kadro ile hizmet verilmektedir. Yapılan operasyonlar sonrasında birkaç doktorun gözaltına alınması sağlık hizmetlerimizi asla sekteye uğratmayacaktır. Bu vesile ile ülkemizin bekası için yapılan bu operasyonları sonuna kadar desteklediğimizi bir kez daha belirtir, FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadelemizin büyük bir kararlılık ve titizlik içinde devam edeceğinin bilinmesini isteriz. "

HABERE YORUM KAT