1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aksaray’da içme suyu projesinde şantiye binaları kuruldu
Aksaray’da içme suyu projesinde şantiye binaları kuruldu

Aksaray’da içme suyu projesinde şantiye binaları kuruldu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, içme suyu projesi çalışmasının başlayacağı Bağlıköy Su Arıtma Tesisine giderek incelemede bulundu.

A+A-

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, içme suyu projesi çalışmasının başlayacağı Bağlıköy Su Arıtma Tesisine giderek incelemede bulundu.

Belediye Başkanı Yazgı, burada yaptığı açıklamada, "Firmamız dün buraya gelip şantiyelerini kurmaya başladı. Malzemelerini de 10-15 gün içerisinde getirerek çalışmaya başlayacaklar. İnşallah en kısa sürede de burada kuyularını açtığımız kaynak sularını şehre ulaştıracaklar" dedi. Aksaraylıların içme suyu konusunu yakından takip ettiğini ve ne aşamaya gelindiğine dair sorular sorulduğunu ifade eden Başkan Yazgı, "Halkıma öncelikle şunu söylemek istiyorum, bütün çalışmalarımız içilebilir suyu şehrimize kazandırmak içindi. Bunun için kısa orta ve uzun vadeli çok yönlü çalışma programı hazırladık. İçme suyu meselesi için ilgili kurumlarla defalarca görüşmeler yapıp, toplantılar gerçekleştirdik. İhale aşamasından tutun, yüklenici firmanın belli olması, imza töreninin yapılmasına kadar birçok aşamayı sabırla bir bir tamamladık" dedi.

Önümüzdeki haftalarda proje başlangıcı için bir tören düzenleneceğini açıklayan Başkan Yazgı, "Hepimizin bildiği gibi bu darbe kalkışmasından kaynaklanan bazı gecikmeler oldu. Ama çok şükür firma geldi şantiyesini burada kuruyor. Siparişlerini tamamladıktan sonra da bir tören yapmayı planlıyoruz. Tören vasıtasıyla da ilk çalışmalarının startını vereceğiz. Böyle müjdeli bir haberi de ben Aksaraylı vatandaşlarımızla paylaşmak istedim. Tören olduğu esnada da buraya bütün hemşehrilerimizi davet edeceğiz. İnşallah kısa sürede de bitiririz. Bizim amacımız ve hedefimiz hep söylediğimiz gibi 2 sene içinde temiz suyu şehrimize ulaştırabilmek ve çeşmelerimizden temiz suyun akmasını sağlamaktır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT