1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aksaray'da şehit yakınlarına ziyaret
Aksaray'da şehit yakınlarına ziyaret

Aksaray'da şehit yakınlarına ziyaret

A+A-

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın eşi Hasibe Yazgı ile Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın eşi Zehra Aslan, Aksaraylı şehitlerin yakınlarını ziyaret etti.

Hasibe Yazgı ve Zehra Aslan ilk olarak 1997 yılında Kuzey Irak’ta mayına basma sonucu şehit düşen Komando Yedek Subay Teğmen Yalçın Sevindi'nin anne ve babasını evinde ziyaret etti. 

Şehidin anne ve babası oğullarıyla anılarını anlatırken evde de duygulu anlar yaşandı.

Hasibe Yazgı, vatanın ve milletin birliğini bütünlüğünü korumak adına canlarını feda eden Yalçın Sevindi ve tüm şehitleri rahmetle andığını ifade ederek, "Bizler önce Allah’ın sonra şehitlerimizin sayesinde bu güzel vatanda yaşıyoruz. Ülkemizin, vatanımızın ve milletimizin birliğini, bütünlüğünü korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onlar şehitlik mertebesine erişerek, Peygamber efendimize komşu oldular. İnşallah anne ve babalarına da şefaatçi olacak." dedi.

Şehidin Babası Nail Sevindi ile Annesi Nevin Sevindi Hasibe Yazgı ve Zehra Aslan hanıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yazgı ve Aslan daha sonra 2013 yılında uçak kazasında şehit olan Aksaraylı şehit Hava Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy’un baba evine giderek şehidin annesi Zübeyde Gümüşsoy’u ziyaret etti.

 

HABERE YORUM KAT