1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Akşehir’e gelen misafirleri Nasreddin Hoca karşılıyor
Akşehir’e gelen misafirleri Nasreddin Hoca karşılıyor

Akşehir’e gelen misafirleri Nasreddin Hoca karşılıyor

Konya'daki Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Akşehir'e de uğrayan tur otobüslerindeki ziyaretçileri ilçeye...

A+A-

Konya'daki Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Akşehir'e de uğrayan tur otobüslerindeki ziyaretçileri ilçeye gelişlerinde temsili Nasreddin Hoca karşılıyor.

Konya'da her yıl yapılan Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'ni izlemek ve Mevlana Hazretlerinin Türbesini ziyaret etmek amacıyla Konya'ya giden tur şirketleri, programları kapsamında Akşehir'e de uğruyor. Akşehir'e gelen ziyaretçiler için Akşehir Belediyesi tarafından yapılan bir sürprizle, ziyaretçileri girişte temsili Nasreddin Hoca karşılıyor. Nasreddin Hoca'yı karşılarında gören misafirler büyük şaşkınlık yaşarken, Nasreddin Hoca ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleri ile yarışıyor. Temsili Nasreddin Hoca tarafından ziyaretçilere, Nasreddin Hoca, Akşehir ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler veriyor. Ziyaretçilere yine Akşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Akşehir'i tanıtan broşürlerde hediye ediliyor.

Akşehir'e gelen Tur şirketleri yetkilileri ve misafirler yapılan uygulamadan son derece hoşnut kaldıklarını belirterek "Akşehir'e gelip Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret ettiğimizde Nasreddin Hoca'yı karşımızda görmek hepimizi çok mutlu etti. Hoca'yı ve Akşehir'i Nasreddin Hoca'nın ağzından dinlemek çok güzel. Bu uygulamayı yapan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Akşehir’e gelen misafirleri Nasreddin Hoca karşılıyor

Akşehir’e gelen misafirleri Nasreddin Hoca karşılıyor

HABERE YORUM KAT