1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alacakapı’nın su sorunu çözüldü
Alacakapı’nın su sorunu çözüldü

Alacakapı’nın su sorunu çözüldü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi ilçesine bağlı Alacakapı Mahallesi'nin su sorununu giderdi.

A+A-

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi ilçesine bağlı Alacakapı Mahallesi'nin su sorununu giderdi.

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Alacakapı Mahallesi'nde eski içme suyu şebeke hatlarından kaynaklanan arızalar ve fiziki kayıp kaçaktan dolayı bölgede su sıkıntısın yaşandığını kaydederek, yapılan çalışma neticesinde bölgenin su sorunun çözüldüğünü kaydetti. Özdemir, "Battalgazi ilçesine bağlı Alacakapı bölgesi yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşıyordu. Eski şebeke hatları ömrünü tamamlamıştı. Bundan dolayı özellikle fiziki kayıp kaçaklar su kaybına neden oluyordu. Bunun yanı sıra bölgede içme suyu, sulama suyu olarak kullanılıyordu. Ekiplerimiz 7/24 bölgede ciddi denetimler yaparak suyu usulsüz kullananları ve fiziki kayıp kaçaktan kaynaklı suları tespit etti. Tespit edilen arızalar anında giderildi. Suyu usulsüz kullananlar için ise adli para cezaları uygulandı. Bazı vatandaşlar bahçe sulaması yaparak komşusunun içme suyu hakkını gasp etmektedir. Usulsüz su kullananlar komşusunun hakkını gasp etmektedir. Bölge halkının bu konuda duyarlı olmaları lazım. Kurumumuzun Alo 185 Çağrı Merkezi'ni arayarak içme suyunu sulamada kullananları ihbar etmeleri gerekmektedir. Aksi halde geçmişte yaşanan sorun tekrar edebilir. Bizler gerekli önlemlerimizi aldık. Bölgeye kaptajdan su verdik. Çalışmalar esnasında ekiplerimize yardımcı olan Alacakapı Mahalle Muhtarı Nafiz Sayın'a teşekkür ediyorum. Kısa vadede su sorununu çözdük. Uzun vadede projelerimizi hazırlıyoruz. Yapacağımız çalışmalar ile su sorununu çözmüş olacağız. Su şebekesinde tahribat yapanlar, içme suyunu amaç dışı kullananlar, abone olmaksızın tesisat yapıp su bağlayanlar abonesiz ve sayaçsız su kullananlar hakkında cezai işlem yapılacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmalarını istemiyoruz. Hiçbir vatandaşımız bir diğer vatandaşımızı mağdur ederek hakkına geçmesin. Herkes suyu usulüne göre kullansın. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT