1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ali Ay: Başıma silah dayasanız dahi…
Ali Ay: Başıma silah dayasanız dahi…

Ali Ay: Başıma silah dayasanız dahi…

Bursaspor Başkanı Ali Ay, başına silah dayasalar dahi pahalı transfer yapmayacağını belirtti.

A+A-

Bursaspor’un Bursa Amatör SporKulüpleri ailesine verdiği geleneksel iftar yemeği Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor’un futbolcu bütçesinin bu yıl 45 milyon TL olacağını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugünlerde sosyal medya çok fazla transfer istiyoruz. Evet biz de 5-10 milyon Euro’lar verip transfer yapabiliriz ama kulübümüzün durumunu defalarca sizlere bahsettim. Ben kongrede şunu söyledim. Ben Bursaspor’un bütçesini düzgün hale getirip, ele güne muhtaç olmadan başarılı bir şekilde yönetilmesini taahhüt ettim. Allah’ın izniyle bunu başaracağız. Arkadaşlarımız ile geçen seneki bütçeye baktık. Sadece futbolculara 140 milyon TL harcanmış. Bizim bu seneki bütçemiz 45 milyon TL. Bu seneki takımımız geçen seneden daha başarılı olacak. Bunu sözünü size veriyorum. Sizden, bizleri desteklemenizi istiyoruz. Şu anda zaten bunu görüyoruz.”

“BAŞIMA SİLAH DAYASANIZ DAHİ”

Kombine biletlere olan ilgisizlik sebebiyle taraftarlara da sitem eden Başkan Ali Ay, “Bazı arkadaşlar ipe sapa gelmeyen şeyler söylüyorlar. Tekrar şunu söylüyorum; başıma silah dayasanız dahi pahalı transfer yapmayacağım. Biraz taraftarlarımıza sitem edeyim. Şu anda 1 buçuk ay içerisinde 3 bin 600 kombine satılmış. Satılan loca sayısı 15 tane. TOFAŞ ile ilgili güzel haberler geldi. Anlaşmamızı yaptık. Durmazlar ile Allah razı olsun herhalde 4 yıllık bir anlaşma yapacağız. Formamızın önünü sattık, arkası ile görüşme yaptık. Olumsuzlukların yanında olumlu şeyler de oluyor. Allah bu olumlu işlerin fazlalığını daim etsin. Çünkü şu anda buna ihtiyacımız var. Temmuz sonuna kadar ödenecek rakam 40 milyon TL. Transfer isteyen arkadaşlar öncelikle bunu düşünsünler, ona göre transfer istesinler” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT