1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Almanya'da 9 bin çocuk kayıp
Almanya'da 9 bin çocuk kayıp

Almanya'da 9 bin çocuk kayıp

Almanya'da çoğu çocuk 9 bin Suriyeli mültecinin kayıp olduğu ortaya çıktı.

A+A-

Mültecilere karşı insanlık dışı uygulamalarıyla eleştirilen Avrupa ülkelerinden Almanya'da çoğu çocuk 9 bin Suriyeli mültecinin kayıp olduğu ortaya çıktı. Alman resmi makamları, çocukların nerede olduğunu bilmediğini aktarırken, uluslararı sivil toplum kuruluşları Almanya'ya karşı tepkili.

Almanya'ya gelen sığınmacı çocuklardan 9 bine yakınının nerede olduğu bilinmiyor. Federal Asayiş Dairesi (BKA) verilerine göre, Almanya'ya sığınan 8 bin 991 çocuk kayıp.

Çoğu 14-17 yaş aralığında

Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, BKA kaynaklarına dayandırdığı haberinde, kayıp olan çocukların çoğunluğunun 14-17 yaş arasında olduğunu, 867 çocuğun ise 13 yaşın altında olduğunu yazdı.

BKA'nın çocukların nerede oduğunu bilmemekle birlikte, suç çetelerinin eline düşme ihtimalini düşük gördüğü kaydedilen haberde, ağırlıklı olarak bulundukları yerleri terk eden çocukların başka şehir ya da ülkelerde olan aile bireyleri veya akrabalarının yanına gitmeye çalıştıklarına değinildi.

Kayıp sığınmacı çocukların ağırlıklı olarak Afganistan, Suriye, Somali, Eritre, Fas ve Cezayir'den geldikleri belirtiliyor.

 

HABERE YORUM KAT