1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Almanya'dan Bahçekapılı'ya skandal muamele
Almanya'dan Bahçekapılı'ya skandal muamele

Almanya'dan Bahçekapılı'ya skandal muamele

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı saatlerde karakolda tutuldu. Teröristlere kucak açmasıyla tanınan Almanya, millettin temsilcisine 'kaçak yolcu' muamelesi yaptı.

A+A-

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın Almanya seyahati kabusa dönüştü. Otel lobisinde içinde para, kredi kartı, pasaport ve kimliklerinin yer aldığı çantası çalınan Bahçekapılı, havaalanında da Alman polisinin skandal uygulaması ile karşı karşıla kaldı. Alıkonulup polis merkezine götürülen Bahçekapılı, "AB buysa biz istemiyoruz" diyerek bu ülkeyi terk etti. TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Almanya'nın Köln kentine yaptığı seyahat sırasında otel lobisinde çantası çalındı. Çantanın içinde telefon, pasaport, kredi kartları, tüm kimlik kartları bulunuyordu. Bahçekapılı olayın ardından hemen karakola gidip şikayette bulundu. Bahçekapılı, başına gelenleri şöyle anlattı:

SAATLERCE BEKLETTİLER:

Olayı anladılar, sadece dinlemekle yetindiler. Bir tutanak tutuldu. Bizimle ilgilenmediler bile. Milletvekili, TBMM Başkanvekili olduğumu anlattım ama hiç oralı olmadılar. İfade alma işleri de uzadıkça uzadı.

POLİS ALIKOYDU:

Daha sonra konsoloslukla irtibata geçtim. Geçici pasaport çıkarttım. Dönüş için havaalanına geldiğimde, tam anlamıyla bir skandal ile karşı karşıya kaldım. Polis beni alıkoydu. Geçici pasaportu kabul etmediler, milletvekili ve başkanvekili olduğumu söylememe rağmen, 'bizi ilgilendirmez' dediler. Beni ve yanımda olan ablamı havaalanındaki polis merkezine götürdüler.

POLİS MERKEZİNDE TUTTULAR:

Uçağımızın kalkmak üzere olduğunu, ne incelemesi yapacaklarsa bir an önce yapmalarını istedik ama yarım saat 45 dakika orada bizi tuttular. 'Buraya vizesiz girip girmediğinizi bilemeyiz' dediler. Diplomatik pasaport taşıdığımı, konsolosluk ile irtibata geçmelerini söyledim, karakolda tutulan tutanağı gösterdik, ikna edemedik. Ne dediysem 'bizi ilgilendirmez' dediler.

AB BUYSA İSTEMİYORUZ:

Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra 'bizi takip edin' dediler. Peşlerinden gittik bizi pasaport kuyruğuna kadar getirdiler. Pasaport kuyruğuna geldiğimizde artık çok sinirlenmiştim. 'Bu AB dediğiniz şeyse, istemiyoruz AB'yi diye bağırdık. Polis bu kez bizi susturmaya çalıştı, 'susmazsanız sizi alıkoyarız' diye tehdit ettiler.

BÜYÜK KORKU

Almanlar, güçlenen Türkiye karşısında büyük panik içinde. Türk görünümlü teröristlere vatandaşlık veren, onları villalar hediye eden Almanya'nın Meclis Başkanvekili'ne böyle bir muamele yapması, "Korku" olarak yorumlandı. Strateji uzmanları, "Almanya'nın bu tarz güç gösterileriyle, Türkiye'ye bazı konularda geri adım attırmayı hedefliyor" dedi.(Takvim)

HABERE YORUM KAT