1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Altınekin’de umre kazananlar belli oldu
Altınekin’de umre kazananlar belli oldu

Altınekin’de umre kazananlar belli oldu

Altınekin Ziraat Odası, 2016 Yılı Altınekin Ziraat Odası Laboratuvarında Toprak Analizleri Yaptıran Çiftçiler arasından umre hediyesi kazananlar belli oldu. 590 çiftinin arasından 4 kişi kutsal topraklara yolculuk yapacak.

A+A-

Altınekin Ziraat Odası,  2016 Yılı Altınekin Ziraat Odası Laboratuvarında Toprak Analizleri yaptıran çiftçiler arasından umre çekilişi ve yağmur duası programı düzenledi. Altınekin Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Altınekin Kaymakamı İbrahim Şenkon, Altınekin Müftüsü Dr. Ramazan Yıldırım, Konya İl Tarım Müdür Yardımcısı Fevzi Tosun, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Muhasip Üyesi Mustafa Hepokur, Altınekin Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu, Altınekin ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Seyit Ali Atçeken, STK yöneticileri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı. 700 kişilik salon tamamen doldu.   Laboratuvara toprak analizini yaptıran 590 çiftçinin arasından Mehmet Ali Usta, Mustafa Koyuncu, Erol Karakaya, İsmail Karakaya Nuri Doğan Turizm Sponsorluğunda umreye gitmeye hak kazandı. Programda ayrıca Erol Yalçın, Aydemirler Tarım Aletleri’nden Alabora, Halil Temiz ise Birleşim Tarım Aletleri’nden 13’lü kültüvatör kazandı. İsmail Ünal, Emine Tuncay, Halim Koyuncu da Tolay Sigorta’dan traktör sigortası kazandı.

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(1).jpg

KALİTELİ ÜRÜN İÇİN TOPRAK ANALİZİ

Bu programın diğer ziraat odaları tarafından model oluşturduğunu ifade eden Altınekin Ziraat Odası Bekir Kağnıcıoğlu, toprak analizini çok önemsediklerini belirten,  kampanyayı çiftçilerin toprak analizlerini yaptırarak daha kaliteli ürün elde etmeleri için düzenlediklerini belirtti. Toprak analizine teşvik amacıyla çeşitli kampanyalarla çiftçilerini ödüllendirdiklerini vurgulayan Kağnıcıoğlu, bu konuda tek amaçlarının kaliteli ve verimli ürün almasına vesile olmak olduğunun altını çizdi. Nuri Doğan Turizm sahibi Nuri Doğan ise umre kazanacak kişilere hayırlı olmasını dileyerek kazanan kişileri en iyi şekilde misafir edeceklerini söyledi.

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(2).jpg

ZİRAAT KUTSAL BİR MESLEK

Yağmur duası vesilesiyle bir araya geldiklerini ifade eden Altınekin Müftüsü Dr. Ramazan Yıldırım da “Allah’ın kesin bir dille haram saydığı hususlarda kendimize çeki düzen vermezsek bizim dualarımız eksik kalır” dedi. “Ziraat işinin bir kısmı da toprağı güzel bir şekilde işleyip sonraki nesillere verimli araziler bırakmaktır. Bu işleri bir ibadet bilinciyle yapmamız gerekiyor” diyen Yıldırım, “Kur’an-ı Kerim bizim birçok konuda rehberimiz olduğu gibi toprağı işletme, sahip çıkma, toprağın Allah’ın bir nimeti olduğunu, toprağın inen yağmur damlalarının Allah’ın bir nimeti olduğunu, yağmur ve kar sularıyla beraber yerin tekrar dirildiğini ayetlerinde anlatır.  Peygamber efendimiz ‘Bir Müslümanın ektiğinden diktiğinden herhangi bir varlık yerse o kişi için sadaka olur’ buyurmuştur. Hadislere dayanarak İslam âlimlerinin bir kısmı ziraatla uğraşmanın kutsal bir meslek olduğunu, rızkı helal yoldan temin etmenin en güvenilir yollardan birinin ziraat olduğunu söylemişlerdir. Sadece dünya için değil ahiret içinde yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(3).jpg

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(5).jpg

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(6).jpg

altinekinde-umre-kazananlar-belli-oldu--(7).jpg
İSMAİL POÇAN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT