1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Altınordu'nun kalecisine Azerbaycan'dan milli davet
Altınordu'nun kalecisine Azerbaycan'dan milli davet

Altınordu'nun kalecisine Azerbaycan'dan milli davet

Muhammet Can Tuncer, Azerbaycan Milli Takımı'nın hazırlık kampında yer alacak.

A+A-

Altınordu 16 Yaş Altı Takımı kalecilerinden Muhammet Can Tuncer'in 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Azerbaycan Milli Takımı'nın hazırlık kampına davet edildiği bildirildi.

Altınordu Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Muhammet'i daha önce izleme fırsatı bulan Azerbaycanlı yetkililerin genç kaleciyi milli takıma çağırmak için Altınordu Futbol Meslek Okulu (AFMO) Müdürü Savaş Serdar ile görüştüğü belirtildi.

Yapılan yazışmaların ardından Muhammet Can Tuncer'in, Rusya-Rostov’da 25 Haziran’a kadar devam edecek olan Azerbaycan 17 Yaş Altı Milli Takım kampına katıldığı kaydedildi.

AFMO Müdürü Savaş Serdar, Muhammet’in de milli takım tecrübesi yaşayacağını belirterek, bu kamp sürecinin genç kalecinin uluslararası maç tecrübesinin artmasını sağlayacağını belirtti.

Aynı yaş kategorisinde Berke Özer ile Ozan Can Oruç'un da 16 Yaş Altı Türk Milli Takımı'nda mücadele ettiğini hatırlatan Serdar, "3 kalecimizin de milli takım düzeyine ulaşması da bizim için ayrı bir gurur kaynağı" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT