1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Amasya Valisi Işık’tan anlamlı bağış
Amasya Valisi Işık’tan anlamlı bağış

Amasya Valisi Işık’tan anlamlı bağış

Amasya Valisi Salih Işık, kendisine tebrik amaçlı gelen çiçekleri satıp elde edilen 2 bin 200 TL'lik geliri 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olan vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasına bağışladı.

A+A-

Geçen Haziran ayında yayımlanan valiler kararnamesi ile Amasya Valisi olarak atanan Salih Işık 15 Temmuz günü Türkiye'nin çok büyük bir badire atlattığını belirterek, "Kampanyaya bir katkımızın olması için göreve başladığımız günden itibaren şahsıma tebrik amaçlı gelen çiçekleri satarak buradan elde ettiğimiz 2 bin 200 TL'yi bu kampanyaya bağışladık" dedi.

Türk milletinin demokrasiye ve milli egemenliğe sahip çıkarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu bir kez daha ispatladığına değinen Işık, "Bu kutlu mücadelede ne yazık ki 237 vatandaşımız şehit düşmüş, 2 bin 191 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Devletimizin bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sahip çıkacağı muhakkaktır. Bununla birlikte halkımızın bu kardeşlerimiz için yoğun olarak yardım etmeyi talep etmesi üzerine Başbakanlığımız tarafından yardım kampanyası başlatılmıştır. Demokrasi mücadelesinde şehit ve gazi olanlar için başlatılan bu yardım kampanyasına 17 gündür meydanlarda demokrasiye sahip çıkan saygıdeğer Amasyalıların da katkı sağlayacağına eminim. Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dilerken, milletimizin bir daha böyle acı olaylarla karşılaşmamasını temenni ediyor, tüm halkımızı Başbakanlığımızın başlattığı yardım kampanyasına imkanları ölçüsünde katılmaya davet ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT