1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Ankara Cebeci Hastanesinde silahlı kavga: 4 ölü
Ankara Cebeci Hastanesinde silahlı kavga: 4 ölü

Ankara Cebeci Hastanesinde silahlı kavga: 4 ölü

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümündeki eczanede yaşanan silahlı kavgada 4 kişi yaşamını yitirdi.

A+A-

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümündeki eczanede yaşanan silahlı kavgada 4 kişi yaşamını yitirdi. 

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, hastanenin fizik tedavi bölümünde yer alan eczanede teknisyen Enver T. (43) ile eczacılar İlknur Yüce (50), Hikmet Türk (49), Gürsu Ulaşan (53) ve Özler Kiriş (34) arasında tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda Enver T, tartıştığı 4 kişiye ateş etti. Vücutlarına kurşun isabet eden eczacılardan Yüce, Ulaşan ve Kiriş, olay yerinde yaşamını yitirdi. Baş ve karın bölgesinden ağır yaralanan Türk ise aynı hastanede tedavi altına alındı. Türk, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Yakalanan Enver T, ilk ifadesinde, arkadaşları tarafından hırsızlıkla suçlandığını iddia ederek, bu nedenle bulundurma ruhsatlı tabancasıyla olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Ankara Valiliği de olayla ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturmanın adli makamlar ve polis tarafından yürütüldüğünü bildirdi.

"Soruşturmayı bile gurur meselesi yapmış olabilir"

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Üniversitenin Cebeci Hastanesi'nde elim bir olay yaşandığını ve 4 eczacının hayatını kaybettiğini ifade eden İbiş, yaşanan olayda terör ya da siyasi bir ilişki olmadığını kaydetti.

Konunun hastane eczanesinde çalışan personel arasında her yerde yaşanabilecek uyuşmazlıklar nedeniyle meydana geldiğini ve olayın öncesinde fail hakkında dekanlık tarafından soruşturma açıldığını belirten İbiş, konuya ilişkin şunları kaydetti:

"Sanırım bir bunalım neticesinde eczanemizin Enver T. isimli çalışanının, eczacılarımıza ateşli silahlı saldırısıyla gerçekleşti. Bunun sonucunda Hikmet Türk, Özlem Kirişçi, Gürsu Ulaşan ve İlknur Yüce isimli eczacı meslektaşlarımız maalesef hayatlarını kaybetti. Çok üzüntü duyuyoruz bundan. Savcılık olaya el koydu. Keza olay yeri inceleme ekipleri delilleri topluyorlar. Gerekli sorguyu, araştırmayı savcılığımız yapacak ve daha detaylı bilgiyi onlar bize sunacaklar. Bu konuda derin üzüntülüyüz, tıp fakültemizin, üniversitemizin, kaybettiklerimizin ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun."

Olayın mesai içerisindeki rutin konularla ilgili olduğunu ve devam eden soruşturma hakkında fazla bilgisi bulunmadığını belirten İbiş, "Aynı ortamda çalışmalar sırasında yaşanabilecek sorunlar olduğu arkadaşlarım tarafından bana ifade edildi." diye konuştu.

Saldırganın yakalanarak gözaltına alındığını da söyleyen İbiş, olayın faili hakkında devam eden soruşturmanın bir disiplin soruşturması olduğunu kaydetti.

Hastaneye ateşli silahın nasıl sokulduğuna ilişkin soruyu ise İbiş, "Hastanenin içerisine hastalar, çalışanlar serbestçe girip çıkabilir. Buraya günde binlerce insan girip çıkıyor. Dolayısıyla her girenin üzerinin aranması diye bir şey söz konusu değil." diyerek yanıtladı.

HABERE YORUM KAT