1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması
Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması

Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması

Antalya'da yaklaşan yılbaşı öncesinde merkez ve 19 ilçede yaklaşık 4 bin polisin katılımı ile "Huzur" uygulaması yapıldı.

A+A-

Antalya'da yaklaşan yılbaşı öncesinde merkez ve 19 ilçede yaklaşık 4 bin polisin katılımı ile "Huzur" uygulaması yapıldı. 81 ille eş zamanlı yapılan asayiş uygulamasına, narkotik, mali, terör, kaçakçılık ve organize, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekipleri de destek verdi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünce "huzur" uygulaması yapıldı. Uygulama tüm Türkiye'de olduğu gibi 81 il ile ortak eş zamanlı yapıldı.

Antalya merkezinde ve 19 ilçede eş zamanlı yapılan asayiş uygulamasına Terörle Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekât, Çevik Kuvvet ve trafik ekiplerinin aralarında olduğu yaklaşık 4 bin polis katıldı. Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler, önceden belirlenen noktalarda bazı kişiler, araçlar ve iş yerlerinde aramalar gerçekleştirdi.

Polis ekiplerinin şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yaptığı uygulamada, aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyan şüpheliler ile uyuşturucu satıcıları üzerinde duruldu. Uygulamaya deniz polisi de denizden destek verdi. Bazı bölgelerde ise polis helikopteri havadan destek verdi. Yunus timleri ve trafik polisi ekipleri Eski Lara Yolu ve Aşık Veysel Caddesi üzerinde şüpheli araç ve şahıslar üzerinde seçici göz uygulaması yaptı. Geniş güvenlik önlemi altında çalışan timler, yüzlerce araç ve kişinin sorgulamasını gerçekleştirdi. Çeşitli suçlardan aranması bulunan şahıslar ise polis merkezine intikal ettirildi. Şüpheli görülen kişilerin GBT sorgusu ve üst araması yapılırken, araçları da kontrol edildi.

Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması

Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması

Antalya’da 4 bin polisle “huzur” uygulaması

HABERE YORUM KAT