1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor
Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor

Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor

Antalya'da demokrasi nöbeti 14. gününde de devam ediyor. Antalyalılar 7'den 70'e çocuk, genç, yaşlı, ihtiyar demeden meydanlarda demokrasiye destek vermeye...

A+A-

Antalya'da demokrasi nöbeti 14. gününde de devam ediyor. Antalyalılar 7'den 70'e çocuk, genç, yaşlı, ihtiyar demeden meydanlarda demokrasiye destek vermeye devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde Kepez Belediyesi ile Engelliler Derneği'nin birlikte organize ettiği Engelliler Mehteran Takımı damga vurdu.

FETÖ üyesi oldukları öne sürülen TSK'nın içindeki bir grup asker tarafından 15 Temmuz Cuma günü kalkışılan darbe girişiminin üzerinden 14 gün geçti. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Antalya'da da vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'na akın edip demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Antalyalılar yaşlı, ihtiyar, genç demeden 7'den 70'e meydana gelerek demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı'na gelen Antalyalılar, alana güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor. Alana gelenlere belediyeler tarafından kurulan ikram alanlarında sınırsız çay, yemek, tatlı ve çorba ikram ediliyor. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran genç, yaşlı herkes ellerinde Türk bayraklarıyla sık sık darbe karşıtı slogan atmayı da ihmal etmiyor.

"Çocuklar alandaki yerlerini alıyor"

Bazı vatandaşlar ise alanlara ailecek gelirken, anne ve babalar çocuklarını omuzlarına alarak Türk bayrağını salladıkları görüldü. Alana gelen bazı ailelerin çocukları ise ilerleyen saatlerde uykuya yenik düşerek anne ve babalarının kucaklarının yanı sıra ebeveynler tarafından getirilen hasırların üzerinde uyuyor. Bazı çocuklar ise meydanda ellerinde Türk bayraklarıyla çalan müziğe eşlik ederek hem dans ediyor hem de bayraklarını doyasıya sallıyor.

"Okçuluk Federasyonu milli sporcuları da alanda yer aldı"

Brezilya'da düzenlenecek olan Rio 2016 Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Okçuluk Federasyonu'ndan Antalyalı sporcular Yasemin Ecem Anagöz, Mete Gazoz'da alandaki yerlerini aldı. İki sporcuya milli takım başantrenörü Göktuğ Ergin ve Okçuluk Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu eşlik etti.

"Engelliler mehteran takımı sahne aldı"

Demokrasi nöbetinde bugünün en dikkat çeken anıysa Kepez Belediyesi ve Antalya Engelliler Derneği, tarafından kurulan Engelliler Mehteran Takımı oldu. Sahneye çıkan mehteran takımı alana gelenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, eski milletvekilleri, parti il ve ilçe başkanları demokrasi nöbetinde vatandaşlarla bir arada yer aldı.

Döngeloğlu: "Antalya'nın Türkiye sevdası da bir başka güzel"

Sahneye çıkan İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, "Bu akşam Antalya'mızın güzel meydanında bir millet nasıl dik dururmuş, bir millet bir vatan için nelerini feda edermiş, bunu dost düşman herkese göstermek için 14. Gecemiz. 15 temmuz tarihi gecenin ardından 14. gecede bir kez daha birlikteyiz. Antalya'nın her şeyi güzel muzu güzel, havası güzel ama bugün gördüm ki Antalya'nın Türkiye sevdası bir başka güzel" dedi.

"Nizam-ül Mülk'e yapılanı unutursanız elinizden lideriniz Recep Tayyip Erdoğan'ı alırlar"

Selçuklu devlet adamı Nizam-ül Mülk'ün haşhaşilere kurban edildiğini ifade eden Ömer Döngeloğlu, "Eğer ki geçmişte yaşanan olayda Selçuklu Devlet adamı Nizam-ül Mülk'ün iki köylü kılıklı haşhaşiye nasıl kurban verdiğinizi unutursanız, sizin elinizden de lideriniz Recep Tayyip Erdoğan'ı alırlar. Unutmayacaksınız. Alamut Kalesi'ni kuşatan o büyük deha Nizam-ül Mülk, Selçuklu'ya çağ atlatan bir adamdı" dedi.

"Abdülhamit Han'a yapılan Recep Tayyip Erdoğan'a yapılıyor"

Sultan Abdülhamit Han'a istibdatçı dendiğini dile getiren Döngeloğlu, "Başkomutan bu ülkenin lideri daha tehlike geçmedi meydanları boşaltmayın diyorsa Abdülhamit bir kez daha kaybolmasın diyedir. Bu nöbet bir aysa bir ay 2 aysa 2 ay sürecek. Çünkü biz Abdülhamit'i böyle kaybettik. Alimler onun safına geçti. Hoca efendiler onun safına geçti. Çanakkale Destanı'nı sonra yazacak, İstiklal Marşı'mızı sonra yazacak Mehmet Akif Ersoy, İhtiyar Eşek diye hitap edecek koca sultan Abdülhamit Han'a. Neydi derdi istibdatçı. Türkçesi biliyor musunuz? Diktatör demek. Tanıdık geliyor mu? Mısır'da darbeci Sisi'nin idamlarına ses çıkarmayan Batı, bugün kalkmış Türkiye'de Meclis'i bombalamış gözü dönmüş Amerika'daki sapık zındık Fetenyahu, Ariel Şaron suratlı hainin avukatlığını savunuyor. Batı bize idamı getiremezsiniz diyor. Mısır'da getirilirken neden sesiniz çıkmıyordu. Çünkü siz bu darbecilerin arkasında psikolojik desteksiniz. Biz sizi tanıyoruz. Ne kadar saklanırsanız saklanın kuyruklarınızın deseni aynı. Çakala benziyorsunuz çakal sürüsüsünüz."dedi.

Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor

Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor

Antalya’da demokrasi nöbeti devam ediyor

HABERE YORUM KAT