1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aranan Yargıtay üyesi teslim oldu
Aranan Yargıtay üyesi teslim oldu

Aranan Yargıtay üyesi teslim oldu

HSYK tarafından, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası açığa alınan ve aranan Yargıtay üyesi Pehlivan, polise teslim olduğu İzmir'de gözaltına alındı.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖdarbe girişimi sonrası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açığa alınan ve aranan Yargıtay üyesiSüleyman Pehlivan, İzmir'de polise teslim oldu.

Alınan bilgiye göre, Süleyman Pehlivan, Yeşilyurt semtindeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün bulunduğu İzmir Emniyet Müdürlüğünün ek hizmet binasına geldi. Hakkında arama kararı bulunan ve teslim olan Pehlivan, polisler tarafından gözaltına alındı.

Pehlivan, İstanbul'da özel yetkili savcı olarak görev yaptığı 2009 yılında "Amirallere Suikast Soruşturması"nı yürüttüğü sırada, Yarbay Ali Tatar hakkında inceleme başlatmasıyla gündeme gelmişti.

Yarbay Tatar, savcıya ifade vermesinin ardından mahkemece tutuklanmış, üst mahkemeye başvurması üzerine 9 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Bu gelişme üzerine savcı Pehlivan'ın itirazıyla hakkında yeniden tutuklama kararı çıkarılan Yarbay Tatar, cezaevine gitmeden intihar etmişti.

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası HSYK tarafından açığa alınan Pehlivan, 2011 yılında Yargıtay üyeliğine seçilmişti.

HABERE YORUM KAT