1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Arat: “Referandumda Konya’yı yine birinci il yapacağız”
Arat: “Referandumda Konya’yı yine birinci il yapacağız”

Arat: “Referandumda Konya’yı yine birinci il yapacağız”

AK Parti Konya İl Başkanlığı, teşkilat çalışmalarında motivasyonu arttırmak, siyasi ve güncel konular hakkında bilgilendirme ve istişare yapmak ile teşkilat mensupları arasındaki kaynaşmayı pekiştirmek amacıyla bir eğitim semineri düzenledi.

A+A-

İki gün süren seminerde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun; “Zor ve ciddi bir dönemden geçiyoruz. Birileri sınırları değiştirmek istiyor uyanık olmalıyız” derken; Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da 15 Temmuz gecesi İl Teşkilatı Konya’nın tavrının takdir edici olduğuna dikkat çekti. AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ise; “Önümüzdeki referandumda Konya’nın Türkiye birincisi olabilmesi için her zamanki gibi yine elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, iki gün süren bir eğitim semineri düzenledi.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Bera Otel’de düzenlenen “Teşkilat İçi Eğitim Semineri”ne AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile tüm ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, İl Yönetimi, İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

musa-arat-001.jpgArat; “Referandum’da Konya yine birinci il olacak”

Teşkilat İçi Eğitim Semineri’ne tam kadro katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, seminerin amacını şu sözlerle özetledi; “AK Parti teşkilatları, her an her gelişmeye, meseleye hazır ve haberdardır. Ancak bizler bunu daha da arttırmak, geliştirmek ve pekiştirmek için bu eğitim semineri düzenledik.”

15 Temmuz gecesi İl Teşkilatı ve Konya olarak önemli bir sınav verdiklerini ve bu sınavı hakkıyla verdiklerine inandıklarını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, bu zor dönemin önümüzdeki yıllarda daha iyi anlaşılacağının altını çizdi. Önümüzde yine önemli bir dönem var. Partimiz, yeni bir sistem üzerinde çalışıyor ve bu sistem önümüzdeki aylarda Meclis gündemine gelecek. Daha sonra da ülke olarak sandık başına gideceğiz ve bu sistemi oylayacağız. Biz AK Parti Konya Ailesi olarak bu yeni döneme her anlamda hazırlanıyoruz. İnanıyoruz ki daha önceki seçim ve referandumlarda olduğu gibi bu referandumda da Konya olarak partimize, hükümetimize ve ülkemize en fazla destek olan il olacağız. Buna yönelik çalışıyoruz ve inşallah hep birlikte başaracağız.” 

seminer-1.jpg

Sorgun; “Sınırlar değiştirilmek isteniyor”

Türkiye olarak ciddi bir dönemden geçiyoruz. Sadece bir günde olanlara bir bakın lütfen. Adana’da enerji ile ilgili bir programın olduğu gün bomba patlıyor. Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerini geçici olarak dondurma tavsiye kararı alıyor. Suriye’de güvenlik kuvvetlerimize saldırı oluyor. Onun için bizler birlik olmalıyız ve tüm bunların üstesinden birlikte aşmalıyız. Bunun için de başarının üç şartı olduğuna inanıyorum; vahdet gayret samimiyet… Eğer başarmak istiyorsak samimi olacağız ve gayret edeceğiz. Bugün sınırlar değiştirilmek isteniyor. Bunun karşısında ancak taş gibi durarak engelleyebiliriz. 50 – 60 yıldır ortak olduklarımız, stratejik ortak dediklerimiz, hem içerde hem de dışarıda birlikte yol yürüdüklerimizi görüyorsunuz. Ama hiç karamsarlığa düşmeye gerek yok. Sanayi Odası Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’ya gelsin 65 – 70 tane fabrikamızın açılışını gerçekleştirsin diyor. Onun için birilerinin oluşturmaya çalıştığı suni gündemlere kanmayalım. 15 Temmuz’da sırtını yere getiremedikleri Sayın Cumhurbaşkanımızı ekonomik anlamda pes ettirmek istiyorlar ama emin olun başaramayacaklar.

Sorgun; “Gelecek, bu ümmetin ülkenin ve bu milletindir”

Önümüzdeki referandum çok tarihi bir dönüm noktasıdır. Onun için bu döneme çok iyi hazırlanmalıyız. Bu süreçten taş gibi çıkacağımıza inanıyorum. Batı’nın da her seçimden sonra tavrı bir anda değişiveriyor. Göreceksiniz referandum sonrası o ilişkileri askıya alıyoruz diyenler hemen heyetler göndermeye başlayacak. 15 Temmuz’da sus pus olup 15 Temmuz sonrasında Türkiye’ye koşanları gördünüz değil mi? Onun için Avrupa Birliği öyle kolay kolay bizi boşayamaz. Neden? Çünkü bizlerin onlardan çok onların bizlere ihtiyacı var. Ama onlar, bizim ölmemizi de istemez, dirilmemizi de. Yani bizler buna göre tavrımızı ortaya koymaya devam etmeli ve adımlarımızı buna göre atmalıyız. Türkiye’nin alternatifi çok. Şangay 5’lisi dedik hemen o gün bizi enerji komitesinin başına getirdiler. Bizim Karadeniz İşbirliği adlı bir örgütümüz var. Ortadoğu, Balkanlar, Afrika bize bakıyor. Dolayısıyla gelecek bu ülkenin, bu milletin bu ümmetindir. Asla karamsar olmayın.

seminer-2.jpg

Ataş; “15 Temmuz gecesi başarılı bir sınav verdiniz”

Teşkilatlanmadan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, teşkilat mensuplarına yönelik yaptığı sunumunda ülke ve dünya gündemi hakkında da bir değerlendirmede bulundu. Konuşmasının başında, teşkilat içi eğitim seminerini düzenledikleri için AK Parti Konya İl Teşkilatı’na ve katılımcılara teşekkür eden Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminin duyulduğu andan itibaren teşkilat önünde ve meydanlarda toplanan Konya Teşkilatı ile Konyalılara da teşekkür etti. Cenab – ı Hakk, 15 Temmuz gecesi bir kez daha bu aziz milletin yüzüne baktı ve bu millete bir kez daha nusretini gösterdi.  Bu aziz millet, o tanklara tüfeklere göğüslerini siper etmeselerdi bugün buralarda olamayacaktık. Demokratik yollardan umudunu kesenler, 2007, 2008, 2011, 2013, 2014, 2015 ve 2016’da her yolu denediler. Tek amaçları, Türkiye’nin ve AK Parti İktidarı’nın önünü kesmek. Ama şükürler olsun ki muvaffak olamadılar olamayacaklar da. Ama bizler, hiçbir zaman rehavet içine de giremeyiz. Bizler kendi ayaklarımız üzerinde durmaya mecburuz. Çünkü Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur. Ne ABD ne AB bizi düşünmez, bizler kendimizi düşüneceğiz”

Akyürek yeni projeleri ve belediye çalışmalarını değerlendirdi

AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Teşkilat İçi Eğitim Semineri’nde söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Konya merkez ve ilçe belediyeleriyle birlikte yaptıkları hizmetler, yeni projeler ve önümüzdeki dönem planlamaları hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Yazar Abdurrahman Dilipak ve Sıtkı Aslanhan da Seminere katıldı

Seminerde ayrıca Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak ve Kişisel Eğitim ile Kişisel Gelişim Uzmanı Aslanhan da bilgi ve tecrübelerini teşkilat mensuplarıyla paylaşma imkânı buldu.

Seminerin son programı kapsamında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Said Çelik ve İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu’nun divan oluşturarak seminer ile Konya ve ülke meseleleri istişare edildi. Öte yandan seminer katılımcılarına bir de katılım sertifikası verildi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT