1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Arat’tan Dünya Engelliler Günü mesajı
Arat’tan Dünya Engelliler Günü mesajı

Arat’tan Dünya Engelliler Günü mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

Hızla büyüyen, çalışkan ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizin, bir dünya gerçeği engelli oranı da mevcut olduğunu belirten AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat; “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta birçok ihtiyacı çözüm beklerken AK Parti iktidarları döneminde çok büyük reformlar yapıldı” dedi.

Musa Arat, mesajında şunları söyledi; “Yıllarca ihmal edilen ve görmezden gelinen engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdaki ihtiyaçlarını önemseyen AK Parti hükümetleri, toplumda yer alma hakkını önemseyerek kanuni yasal düzenlemeler yaparak ihmal edilmişliğin önüne geçti. Sosyal devlet ilkesini baz alan AK Parti, engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı. Özürlüler kanunu ile birlikte engellilerimizin iş hayatında daha etkin yer almalarını sağladık ve özel sektörlerde özürlü istihdamını teşvik edici hatta zorlayıcı kanunlar çıkardık.

Önce insan politikasını önemseyerek, eşit haklara sahip olması gereken engellilerimizi de topluma kazandırdık. Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün toplumumuzu, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımız ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

HABERE YORUM KAT