1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Arda Turan: Hakaret ve dalga geçmenin eleştiri kıvamında algılanması üzüyor
Arda Turan: Hakaret ve dalga geçmenin eleştiri kıvamında algılanması üzüyor

Arda Turan: Hakaret ve dalga geçmenin eleştiri kıvamında algılanması üzüyor

Arda Turan, İspanya maçı öncesinde, "Ülkemde hakaret ve dalga geçmenin eleştiri kıvamında algılanması ve genç arkadaşlarımın acımasızca eleştirilmesi beni ister istemez üzüyor." dedi.

A+A-

Nice kentinde karşılaşmanın oynanacağı Nice Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan, Hırvatistan maçını kaybetmenin üzerilerinde baskı oluşturmadığını belirterek, "Yenilgiye sadece üzüldük. Çıkıp futbolumuzu oynayacağız ve puan almaya çalışacağız. Turnuvanın statüsü gereği en iyi üçüncüler de gruptan çıkıyor. Hala çok şansımız ve alınabilecek 6 puan var. İspanya'ya karşı kazanmak çok zor ama puan veya puanlar alırsak, gruptan çıkabileceğimizi düşünüyorum. Gruptan çıktıktan sonra her şey bizim için değişebilir." diye konuştu.

Milli oyuncu, Hırvatistan maçından sonra özür dilediğinin hatırlatılması üzerine, "Bu baskının olması normal. Kendi performansım hakkında konuştum. Takım arkadaşlarımı mücadelelerinden dolayı tebrik ettim. Kendime olan payı aldım sadece. Futbolun içinde böyle şeyler var. Turnuvanın ilk maçıydı. Hata yapmamız normal. Daha önce de turnuvaların ilk maçlarında hata yapmıştık. Bunun altından kalkabileceğimizi düşünüyorum. Benimki sadece bir sorumluluk almaydı." ifadelerini kullandı.

"Bizim için başarısızlık, oyun olarak kötü performans"

Arda Turan, Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı elde etmenin başarı olduğunu, bundan sonraki süreçte iyi futbol oynamalarının önemine değindi.

Amaçlarının iyi futbol oynamak olduğunu anlatan Arda, "Bizim için başarısızlık kısmını geçtik. Turnuvada olabilmek bizim için başarıydı. Bundan sonrası için de başarısızlık oyun olarak kötü performans olacaktır. İyi futbol sergileyip gruptan çıkamazsak, gönlüm ve vicdanım rahat şekilde eve döneceğim." şeklinde konuştu.

Hırvatistan maçında Luka Modric'in golünden önce saçını düzelttiği için eleştirilen Ozan Tufan ile karşılaşma sonrası Modric ile fotoğraf çektiren Emre Mor'a sahip çıkan A Milli Takım'ın kaptanı, şöyle devam etti:

"Ülkemde hakaret ve dalga geçmenin eleştiri kıvamında algılanması ve genç arkadaşlarımın acımasızca eleştirilmesi beni ister istemez üzüyor. Onlar genç oyuncular ve hakkıyla bu ülkenin formasını taşımaya çalışıyorlar. Elinden gelenin en iyisini yapmaya uğraşıyorlar. 15 maç kazandıktan sonra, Avrupa Şampiyonası'nda bir maç kaybettik diye onlara bunu yapmanın haksızlık olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu beni üzüyor. Sıkıntımın ve moralsizliğimin sebebi bu."

"Barcelona'da devam etmek istiyorum"

Basın toplantısında genellikle İspanyol gazetecilerin sorularına muhatap olan Arda Turan, İspanya'daki geleceğiyle ilgili, "Barcelona'da çok mutluyum ve devam etmek istiyorum ama şu anda sadece Avrupa Şampiyonası'nı düşünüyorum. Barcelona benim hayalim ve hayalimi yaşıyorum." dedi.

A Milli Takım'da Barcelona'dakinden farklı görev ve sorumlulukları bulunduğunu vurgulayan ay-yıldızlı oyuncu, "Milli takımda farklı bir bölgede oynuyorum. Barcelona'da daha çok orta sahada görev alıyorum. Milli takımda ise hücuma yönelik oynuyorum. Burada aldığım sorumluluklar daha değişik. Milli takımda ofansif anlamda etkili olmalıyım. Barcelona'da ise daha farklı görevlerim var. Defansif olarak da çok fazla çalışmalıyım. Milli takımdaki görevlerim mevki açısından zaman zaman değişikliğe uğruyor ama ben farklı bölgelerde oynayabilen bir oyuncuyum. Benim için problem yok." şeklinde görüş belirtti.

HABERE YORUM KAT